به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم بدرقه کاروان موکب احمد بن موسی(ع) که به منظور خدمت رسانی به زائران در مراسم اربعین عازم مرز شلمچه شدند، افزود: امروز در اقصا نقاط میهن اسلامی ایران شاهد حرکت عظیم مردمی به سمت کربلا برای شرکت در مراسم اربعین حسینی هستیم که این راهپیمایی عظیم در جهان امروز کم نظیر است.

وی خطاب به اعضای کاروان موکب احمد بن موسی (ع) بیان کرد: شما چشمه ای ساری و جاری در مجرای اقیانوسی بزرگ هستید که کانونش کربلا و هدفش زیارت ضریح مطهر امام حسین(ع) و یاران باوفایش است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به جمله معروف "ان الحسینمصباح الهدی و سفینة النجاة" گفت: امام حسین(ع) کسی است که جایگاه هدایت را در راستای کسب رضایت الهی مهیا کرد .

مهندس تبادار افزود: مقایسه زندگی امام حسین (ع) و اولیا و پیامبران به ما نشان می دهد که سرزمین کربلا تابلویی تمام عیار است که همه جانبازی ها و عشق بازی های اولیا با خداوند را در خود جای داده است و هیچ یک از این نمونه ها با واقعه کربلا برابری نمی کند.

وی با بیان اینکه اگر صفحات تاریخی را در راستای امر به معروف و نهی از منکر و تمام وظایف و رسالت ائمه اطهار(ع) ورق بزنیم کتابچه کربلا از همه پربارتر است ، اظهار کرد: واقعه کربلا همه صفحات تاریخ را در همین یک صفحه به همگان نشان می دهد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه درباره بزرگواری ها و جانفشانی ها و خصایص امام حسین(ع) بسیار نوشته اند و گفته اند، تاکید کرد: این نوشته ها باید در اعمال و رفتار و کردار ما ساری و جاری شود.

مهندس تبادار افزود: وقتی امام حسین (ع) را کشتی نجات و چراغ هدایت می دانیم باید در زندگی ما رهروان آن امام بزرگ ساری و جاری شود.

استاندار فارس در ادامه از تمام دست اندرکاران برپایی و اعزام موکب خدمت رسانی شهرداری شیراز که با نام احمد بن موسی شاهچراغ(ع) به منظور خدمات رسانی به زائران اربعین در مرز شلمچه مستقر می شوند، تقدیر کرد .

این کاروان با 550 نیروی انسانی و 50 خودرو به مدت 25 روز در مرز شلمچه به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی خواهند کرد.