به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان که تعدادی از کودکان و نوجوانان برگزیده نیز حضور داشتند، افزود: این مجموعه یک کارکرد بسیار خوب دارد و آن اینکه زمینه و شرایط داشتن یک نگاه خوب و مناسب به زندگی را به عنوان یک اصل فراهم می کند.

وی مناسب ترین موضوع زندگی را تفکیک بین خوبی ها و بدی ها دانست و تصریح کرد: تعلیم و یادگیری خوبی ها و پرهیز از بدهی ها می تواند امر مسلم روش و منش زندگی باشد.

استاندار فارس گفت: باید قبل از اینکه تعلیم را در دستور کار خود داشته باشیم به مساله تربیت و پرورش بپردازیم و بها دهیم.

مهندس تبادار افزود: ضرورت دارد که نظام آموزشی ما با نظام تربیتی ممزوج شود تا بتواند راه و رسم زندگی و آینده روشن را به ما نشان دهد.

مهندس تبادار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را مکانی برای پرورش و باروری اندیشه دانست و افزود: اگر باروری اندیشه معنا داشته باشد فرزندان ما خواهند توانست در یک جمع با اعتماد به نفس بالا صحبت کنند.

وی ادامه داد: فرزندان ما همزمان با تعلیم نیاز به مهارت های زندگی دارند و این مهارت های زندگی در شناخت حقوق هر انسانی نسبت به مناطق زیستی او است و فرزند ما باید نسبت به حق و حقوق خود و دیگران آشنایی داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه پرورش، هدایت فکری و اندیشه می تواند قبل از تجربه معنا داشته باشد گفت: اگر نظام پرورشی و مناسب سازی اندیشه ها برای زندگی در جامعه مهیا شود بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.

مهندس تبادار افزود: پدران و مادران می توانند در کنار کانون پرورش فکری فرزندان خوبی را تربیت کنند و فرزندان هرآنچه را که از گذشت و راستی از پدر و مادر خود می آموزند همان را الگو قرار می دهند.