به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در آیین بهره برداری از ۲ ایستگاه‌ قطارشهری که با حضور مهندس مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد، بهره برداری از این پروژه‌ها را در توسعه حمل و نقل درون شهری کلانشهر شیراز بسیار موثر دانست.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از خط یک قطار شهری شیراز اقدامی بسیار مهم و موثر در این شهر است، یادآور شد: البته تا رسیدن به هدف نهایی که بهره برداری از ۶ خط مترو پیش بینی شده در کلانشهر شیراز است، راه زیادی در پیش است که همت مضاعف مسئولان شهری را طلب می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در نظر گرفتن مسایل زیست محیطی یکی از الزمات تحقق هدف انسان محوری است، گفت: توسعه حمل و نقل درون شهری ریلی و مترو سبب کاهش آلودگی هوا و همچنین ترافیک در سطح شهرها می‌شود بنابراین یکی از مولفه های دستیابی به شهر انسان محور است.

مهندس تبادار با ابراز خرسندی از اینکه به رغم تنگناهای مالی موجود 25 پروژه بزرگ مقیاس به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان در سطح کلانشهر شیراز در حال اجرا است، افزود: با توجه به اینکه خدمت رسانی به شهروندان هدف اصلی مسئولان شهری است، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به عنوان بخشی از این خدمات باید در اولویت شهرداری باشد.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی در به نتیجه رسیدن پروژه‌های شهرداری‌ها، از اعضا شورای شهر و شهردار شیراز خواست اهتمام جدی برای تسهیل امور سرمایه گذاران بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهند.

استاندار فارس ابراز امیدواری کرد با تحقق شعار انسان محوری در شیراز شاهد ایجاد آرامش در زیست شهری این کلانشهر با در نظر گرفتن ظرفیت ها و محدودیت‌های آن باشیم.

ایستگاه فرصت شیرازی و ایستگاه غدیر  از ایستگاه های واقع در فاز دوم خط یک مترو شیراز هستند. با بهره برداری از این ۲ ایستگاه قابلیت جابه‌جایی مسافر در این خط افزایش خواهد یافت.