به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه بررسی وضعیت کشت پاییزه چغندر قند با بیان اینکه کشاورزی یکی از ظرفیت‌ های مهم استان فارس محسوب می‌شود، به شرایط کمبود منابع آب در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در استان فارس نمی‌ توان از اقتصاد کشاورزی چشم پوشی کرد باید راهکارهای مناسب و عملیاتی برای کنترل و مدیریت منابع آب مصرفی در این بخش تدوین شود.
وی با اشاره به کاشت چغندر قند در بخش ‌های مختلف استان فارس  و همچنین فعالیت کارخانه‌‌های قند در این استان، توسعه کشت پاییزه چغندر قند را امری مناسب در جهت بهره وری آب، تداوم تولید و ایجاد زمینه‌های اشتغال دانست.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه موضوع  کشت پاییزه چغندر قند در استان فارس در  سال‌های اخیر مطرح شده است، بیان کرد: انجام هر امر جدیدی نیازمند برنامه ریزی دقیق است.
مهندس تبادار همچنین بر لزوم فراهم کردن شرایط لازم برای توسعه کشت پاییزه تاکید کرد و افزود: بدون شک فراهم کردن مشوق ها و حمایت های مختلف برای کشاورزان و همچنین کارخانه های قند در تسهیل این امر موثر خواهد بود.
وی گفت: موفقیت در امر توسعه کشت پاییزه چغندر قند به لحاظ ویژگی های این محصول  با برنامه ریزی دقیق در  زمان کاشت و برداشت محصول ، شرایط حمل محصول به کارخانه و  هماهنگی بین کشاورز و کارخانه محقق می‌شود.