به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای عالی ورزش استان با بیان این که مدیریت متمرکز و جلب مشارکت همه دستگاه ها در زمینه برگزاری رویدادهای بین المللی ورزشی باید در دستور کار قرار گیرد، اظهارکرد: خوشبختانه استان فارس سابقه برگزاری این رویدادها را در کارنامه خود دارد و المپیاد ورزشی دانشجویان کشور نیز در سال جاری با همت مدیران استان به شایستگی در دانشگاه شیراز برگزار شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که گسترش ورزش، سلامتی را در جامعه بیمه می کند، به اهمیت سلامتی و تندرستی مردم در سازمان هایی مانند بهزیستی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی اشاره کرد و ادامه داد: همه مدیرانی که به سلامت جسمی و روانی مردم علاقه مند هستند باید برای گسترش ورزش در جامعه تلاش کنند و مدیران دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش، بهزیستی و علوم پزشکی باید در این زمینه پیشتاز باشند.
مهندس تبادار با تاکید بر اهمیت ورزش در زمینه های مختلف، گفت: ورزش زمینه مناسبی برای ابلاغ پیام صلح و دوستی به همه دنیا و جوامع است و تاثیر قابل توجهی در دیپلماسی کشور ایفا می کند.
وی گسترش ورزش در سطح ادارت، مدارس، اصناف، دانشگاه ها و محلات را یکی از اهداف مهم دانست و بیان کرد: این موضوع باید با جدیت توسط اداره کل ورزش و جوانان مورد توجه قرار گیرد زیرا می تواند تعداد زیادی از افراد را با مقوله ورزش همراه کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که باید ظرفیتهای زیرساختی ورزش در استان فارس شناسایی شوند، گفت: ورزش و جوانان باید برای بهره برداری کامل و بهینه از این امکانات با هماهنگی دستگاه های مربوط، برنامه ریزی کند.
مهندس تبادار با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر و زمینه های مناسب همکاری استان فارس با این کشور، افزود: باید از این فرصت برای ورود گردشگران به استان فارس به بهترین شکل استفاده کنیم و با توجه به ظرفیت مناسب گردشگری و اقامتی شهر شیراز، تعداد قابل توجهی از گردشگران را به سمت استان فارس هدایت کنیم.
وی با توصیه اکید در خصوص توجه ویژه به گسترش ورزش همگانی در استان فارس، ادامه داد: باید وضعیت ورزش همگانی در سال 97 نسبت به سال 96 پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و در این راستا از فرماندارانی که در این زمینه تلاش برجسته تری داشته اند، تقدیر خواهد شد.
استاندار فارس با بیان این که توجه به گسترش و تکمیل زیرساخت های ورزشی در دولت تدبیر و امید نسبت به گذشته بیشتر بوده است، به تکمیل ورزشگاه 50 هزار نفری پارس با اختصاص اعتبارات فراوان و تلاش های گسترده اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از مجموعه ورزشی ۶ هزار نفره در دهه فجر، امکانات قابل توجهی برای برگزاری رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی در استان فارس فراهم خواهد شد.
استان فارس در سال جاری میزبان المپیاد استعدادهای برتر کشور در دو رشته هندبال و بسکتبال بانوان، مسابقات بین المللی هنرهای رزم سواره و مسابقات رزمی با حضور هشت کشور خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این جلسه گزارشی از برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان و میزان آمادگی استان برای برگزاری رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی در شهر شیراز ارایه شد.