به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور مهندس هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد، به مهمترین شاخصه های طرح بازآفرینی شهری اشاره کرد و افزود: براساس تاکیدات رئیس جمهوری این طرح به صورت اقدام جامع و مشترک اجرا می‌ شود که این جامعیت و مشارکت سبب تمایز و برتری طرح بازآفرینی شهری نسبت به اقداماتی است که در گذشته به شکل پراکنده و نقطه ای در بافت‌های فرسوده انجام می‌ شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه اجرای بازآفرینی شهری براساس طرح مدون از اولویت ویژه ای برخوردار است، گفت: این طرح باید با نگاه کوتاه مدت عملیاتی، میان مدت پیش بینی و حتی بلند مدت مبتنی بر پیش فرض‌ها تدوین شود.

مهندس تبادار افزود: برنامه کوتاه مدت این طرح باید در جلسات ستاد بازآفر ینی شهری که در استان برگزار می‌ شود مورد بررسی قرار گرفته و موانع و مشکلات احتمالی با همکاری و مشارکت همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان برطرف شود.

وی با بیان اینکه با دستور رهبر معظم انقلاب یک میلیارد دلار به عنوان پشتوانه طرح بازآفرینی شهری در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و سهم ۳۰ درصدی دستگاه ها نیز مشخص شده است، تاکید کرد: برای موفقیت طرح بازآفرینی شهری باید بر اساس باور و اعتقاد اهتمام به خرج دهیم.

استاندار فارس با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری در خصوص توجه به موضوع مسکن در طرح بازآفرینی شهری، گفت: در این طرح باید علاوه بر اینکه حیات دوباره به بافت‌های فرسوده باز می‌ گردد، موضوع مسکن نیز با دقت و جدیت به شکلی جامع در نظر گرفته شود.

مهندس تبادار افزود: البته توجه به مسکن یکی از بخش های مهم است که در این طرح دیده شده است.