به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، جواد ناصریان در جلسه فرمانداران، بخشداران و مدیران ستادی استانداری فارس افزود: بر اساس نگاه وزیر کشور تلاش می کنیم پست های مدیریتی وزارت کشور را در اختیار کارکنان این وزارتخانه قرار دهیم و مسیر رشد آنان را بیش از گذشته فراهم کنیم.
وی ادامه داد: برنامه ریزی برای استخدام تعدادی نیرو در بخشداری ها و فرمانداری ها صورت گرفته است و پس از ارایه مجوزهای قانونی از سوی دولت، فرآیند بکارگیری آنان آغاز خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور کاهش هزینه های زندگی کارکنان این وزارتخانه را از اهداف خود برشمرد و گفت: با عقد قراردادهایی تلاش کرده ایم هزینه درمان کارکنان وزارت کشور را به صفر نزدیک کنیم و این وضعیت در استان ها نیز باید پیگیری شود.
ناصریان به مشکلات اعتباری و تنگناهای مالی دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: دولت در همین شرایط سخت تلاش کرده است کارکنان با کمترین دشواری های معیشتی روبرو شوند و حداقل امکانات برای آنان فراهم باشد.
وی سازماندهی نیروی انسانی در استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها را موجب پاسخگویی مناسب به نیازها و کارکرد بهتر وزارت کشور برشمرد و ادامه داد: ارایه تسهیلات به فرمانداری ها و تامین برخی تجهیزات مورد نیاز آنان در دستور کار وزارت کشور قرار دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور تکریم فرمانداران و بخشداران و تقویت جایگاه آنان را از جمله های راهبردهای اصلی وزارت کشور برشمرد و گفت: تلاش برای بهبود وضعیت ساختار تشکیلات وزارت کشور و تامین امکانات مورد نیاز برای انجام ماموریت های سازمانی در دستور کار مدیران این وزارتخانه قرار دارد.
ناصریان با بیان این که روزانه حدود پنج میلیون نفر به دستگاه های اجرایی برای دریافت خدمات مراجعه می کنند، گفت: اگر مدیران و کارکنان دولت دلبستگی و تعهد لازم را به سازمان خود نداشته باشند، قطعا نارضایتی را در مراجعان گسترش خواهند داد.
وی با بیان این که 534 پست معاون فرماندار و رئیس اداره در فرمانداری ها در سال های اخیر ایجاد شده است، یادآور شد: 16 فرمانداری فارس در این مدت ارتقا یافته و 29 معاون فرماندار افزوده شده است که عمدتا با بکارگیری نیروهای وزارت کشور صورت گرفته است.
ناصریان خواستار تشکیل کمیته های مشورتی مدیران استانداری و فرمانداری با کارکنان شد و افزود: بخش مهمی از موفقیت مدیران، وابسته به اقتدار آنان و نحوه تعامل با کارکنان است.
وی با اشاره به این که در دوره های قبل، برخی افراد با کمترین شرایط و معلومات، پست های مدیریت را در وزارت کشور در اختیار می گرفتند، بیان کرد: هم اکنون شرایط انتصاب فرمانداران و بخشداران تدوین شده است و همه فرمانداران و بخشداران با احراز شرایط لازم، حکم انتصاب گرفته اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با تاکید بر این که در سال های اخیر اقدام به کادرسازی سیاسی در وزارت کشور نکرده ایم، افزود: در این مدت اقدام به ارایه آموزش های لازم به نیروها کرده ایم تا در سطوح مختلف کارکنان توانمند و خبره ای در وزارت کشور داشته باشیم.
ناصریان در ادامه با بیان این که چالش قانون منع بکارگیری بازنشستگان را به فرصت تبدیل خواهیم کرد، اظهارکرد: تصمیم داریم برای جایگزینی مدیران بازنشسته وزارت کشور، از مدیران جوان این وزارت خانه بهره گرفته و زمینه تحرک بهتر در این مجموعه را فراهم کنیم.
 
استاندار فارس نیز در این نشست با بیان اینکه در همه رویدادها و اتفاقات، وزارت کشور مورد توجه قرار می گیرد و باید پاسخگو باشد، اظهارکرد: در این شرایط استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها باید امکانات و توانمندی های لازم را برای پاسخگویی به نیازها در اختیار داشته باشند.
مهندس اسماعیل تبادار با بیان این که اولین نیاز وزارت کشور وجود نیروهای توانمند و خبره در سطوح مختلف است، افزود: نیروهای نظارت کننده و راهبر باید از نگاه عالمانه و اشراف کامل بر حوزه مسئولیت خود برخوردار باشند.
وی با تاکید بر این که سختی و اهمیت کار وزارت کشور در فرمانداری ها و بخشداری ها باید به درستی تبیین شود، گفت: همه فعالیت های دیگر دستگاه های اجرایی در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را وزارت کشور باید راهبری و نظارت کند و برای تحقق این وظیفه نیازمند امکاناتی است که باید در مجموعه دولت فراهم شود.
استاندار فارس با بیان این که همه مجموعه ها رعایت مقررات و تعهد به قوانین را باید از خودشان شروع کنند، تصریح کرد: وزیر کشور نگاه ویژه ای به فرمانداران و بخشداران دارند و ما نیز برای رفع نیازها و مشکلات فرمانداری ها و بخشداری ها همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت.