به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار دونی وایان رئیس انجمن صنایع لاستیک و پلاستیک فرانسه افزود: رفتار اروپا در قبال برجام، این موضوع را در تاریخ ثبت می کند که این کشورها وقتی قراردادی را امضا کردند سخت به آن پایبند هستند.
استاندار فارس گفت: مردم ایران نسبت به مردم و دولت فرانسه خوشبین هستند و در دوران مختلف تاریخی نیز مراوده مناسبی بین دو کشور وجود داشته است.
مهندس تبادار در ادامه با اشاره به جایگاه و ظرفیت های مختلف استان فارس در حوزه های مختلف افزود: ظرفیت های موجود در استان فارس زمینه مناسبی برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
وی با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کشور فرانسه و مجتمع تولیدی فراسان از مجموعه های برجسته و توانمند صنعتی در استان فارس، به ظرفیت ها و قابلیت های کم نظیر این استان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی، نفت، گاز، پتروشیمی ، گردشگری و... اشاره کرد و گفت: امیدوارم زمینه های تقویت همکاری در حوزه های مختلف بین کشور فرانسه و استان فارس فراهم شود.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه زمینه های لازم برای تحقق این تفاهم نامه باید فراهم شود، خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان فارس همکاری های لازم در زمینه تقویت ملزومات این تفاهم نامه را خواهد داشت.
مهندس تبادار تاکید کرد: برای آغاز همکاری های مشترک و تحقق تفاهم نامه های امضا شده نباید زمان را به تعویق انداخت و باید از همین امروز شروع کرد چرا که فردا دیر است.
دونی وایان رئیس انجمن صنایع لاستیک و پلاستیک فرانسه نیز در این دیدار با اشاره به عظمت تاریخی و تمدنی استان فارس گفت: من در برابر این فرهنگ غنی و کهن بسیار جوان هستم و غنای این فرهنگ را  درک کرده ام.
وایان همچنین با اشاره به مواضع رئیس جمهور فرانسه در برابر برجام که گفته است ما با آمریکا نیستیم و به تعهد خود پایبندیم، افزود: ما باید برای پایان تحریم ها آماده باشیم تا بتوانیم به تقویت و گسترش روابط بین دو کشور بپردازیم.
وی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در مجتمع تولیدی فراسان، عنوان کرد: این شرکت می تواند با توجه به توانایی هایی که دارد در اروپا جایگاه مناسبی داشته باشد.
رئیس انجمن صنایع لاستیک و پلاستیک فرانسه با اشاره به جایگاه شغلی خود ابراز امیدواری کرد بتواند این شرکت را به خوبی در اروپا و فرانسه معرفی کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تحریم های آمریکا علیه ایران، انجام بعضی امور را دشوار کرده است ابراز امیدواری کرد با رفع این تحریم ها همکاری دو کشور تداوم یابد.