به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست فرمانداران استان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی افزود: فرمانداران به عنوان کسانی که دارای بینش سیاسی هستند و فضای عمومی جامعه را دائم رصد و وضعیت ها را تجزیه و تحلیل می کنند بر این موضوع واقفند که امروز کار کردن در حوزه های مختلف سختی های خاص خود را دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که مدیریت در وزارت کشور بار سنگینی بر دوش افراد می گذارد، گفت: مدیریت در مجموعه فرمانداری ها و بخشداری های استان فارس نیز شرایط خاصی دارد زیرا این استان پهناور ظرفیت ها ویژه ای دارد.
مهندس تبادار با اشاره به تنگناهای موجود در کشور، افزود: در دوران دفاع مقدس همه دنیا به مقابله با ما آمده بودند اما همدلی مردم و رهبری امام راحل(ره) که بر دل ها حکومت می کرد موجب شد که پیر و جوان در جبهه ها حضور پیدا کرده و دشمن را ناکام بگذارند زیرا از لحاظ روانی هدف همه مردم کمک به جبهه ها  بود.
وی با اشاره جنگ اقتصادی دشمنان بر علیه ملت ایران، بیان کرد: در این جنگ، فشار روانی زیادی بر جامعه وارد شده و این موضوع مشکلاتی را به دنبال داشته که لازم است مدیران بدون کوچکترین تردید تمام همت خود را برای رفع مشکلات و رسیدگی به مسایل مردم بکار گیرند.
استاندار فارس با اشاره به این که جنگ اقتصادی دشمنان موجب بروز فشارهایی بر کشور شده است، گفت: اگر کوچک ترین تزلزلی در همت و اراده مدیران ایجاد شود اداره کشور با مشکلات روبرو خواهد شد.
مهندس تبادار خواستار توجه ویژه مدیران دستگاه های اجرایی استان به مسایل شهرستان ها و نیازهای فرمانداران شد و گفت: مدیران کل استان باید بر اساس اعلام نیاز فرمانداران در شهرستان ها حضور پیدا کرده و مسایل را با جدیت پیگیری کنند.
وی تاکید کرد: فرمانداران باید مدیریت عالیه دولت را در شهرستان با قدرت اجرا و همچنین نظارت دقیق و حساب شده ای را بر زیرمجموعه خود به ویژه در حوزه های مالی در شهرستان ها اعمال کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس خواستار ارتباط بیشتر فرمانداران با نخبگان، احزاب و متنفذین محلی شد و گفت: نخبگان، صاحب نظران و فعالان اجتماعی می توانند در حل مشکلات مدیران را یاری کنند بنابراین این موضوع به عنوان یک ضرورت کاری همواره باید مورد توجه مدیران قرار داشته باشد.
مهندس تبادار امنیت عمومی و آرامش روانی جامعه را بسیار مهم برشمرد و افزود: مسایلی که می تواند امنیت جامعه را با مخاطره روبرو کند باید با جدیت مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرند.
وی با تاکید بر این که باید قبل از وقوع بحران ها و مشکلات اجتماعی برای آن ها چاره اندیشی کنیم و تدابیری بیندیشیم، بیان کرد: پیش بینی و پیشگیری از بحران های اجتماعی موجب کاهش هزینه ها و مشکلات خواهد شد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که سخت به قانون پایبند و متعهد هستم، گفت: جنجال هایی که در خصوص اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سطح کشور به وجود آمده، عجیب است؛ ما حتما به قانون عمل خواهیم کرد و تا پایان دوره مسئولیت خود با جدیت به وظایفمان عمل می کنیم و خدمتگزار مردم خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این جلسه فرمانداران شهرستان های استان فارس به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود در حوزه های مختلف پرداختند.