به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم تشییع شهید گمنام در صدا و سیمای مرکز فارس با تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، مدافعین حرم و شهدای عرصه نظم و امنیت، افزود: تدفین شهید عزیز در صدا و سیمای مرکز فارس به عنوان یک محیط فرهنگی بزرگ که در آن تعلیم، فرهنگ و آداب معنا پیدا می کند تکمیل کننده کار این مرکز در کارزار فرهنگی است.

وی ادامه داد: مراسم تشییع جنازه افراد عادی که بر اثر وقایع معمولی به رحمت ایزدی پیوسته اند با مراسم شهدا بسیار متفاوت است چرا که در تشییع شهدا این سئوال در ذهن همگان ایجاد می شود که این شهید مربوط به چه رویداد و حادثه ای بوده و در مصاف با چه کسی به شهادت رسیده و چه اهدافی را دنبال می کرده است.

استاندار فارس با بیان اینکه جایگاه شهدا در نزد خداوند جایگاه ویژه ای است، گفت: شهدای عزیز ما برای حفاظت از تمامیت ارضی و کیان ملت در جنگی که توسط تمام دنیا و برای از بین بردن انقلاب نوپای ایران بر مردم تحمیل شد، شرکت کردند و جانانه و با ایثار و از جان گذشتگی و در راستای رهبری های حکیمانه امام خمینی (ره) که بر دل ها حکومت می کرد از عزت و عظمت ایران دفاع کردند.

مهندس تبادار اظهارکرد: هر روز شهیدی را از خیل عظیم شهدا به عنوان پیام آوران صلح و آزادگی در کشور تشییع می کنند تا همگان به یاد آورند که آنها چکار بزرگی را رقم زدند و چه جایگاهی دارند.

وی ادامه داد: پیام دیگر شهیدان این است که ملتی که حتی دست خالی باشد می تواند با عزم و اراده ای آهنین و با اعتماد و وحدت کلمه در ابعاد مختلف جامعه عظمت و بزرگی خود را به دنیا ثابت کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: اکثر وصایای شهدا در راستای رهروی از حضرت امام حسین(ع) می باشد و اخلاق مداری و جان فشانی در این وصایا بسیار متجلی است.

مهندس تبادار افزود: تشییع شهدا بر دستان نوجوانان، جوانان و میانسالان این مطلب را تداعی می کند که راه شهدا برای رفع تنگناها باید ادامه داشته باشد و این راه به عنوان درسی بزرگ باید برای دانش آموزان و دانشجویان تبیین شود.

وی ادامه داد: امروز اگر آثار جنگ روانی و اقتصادی بیش از جنگ تسلیحاتی نباشد کمتر نخواهد بود، جنگ تسلیحاتی روح و روان را برای تهیج بیشتر تهدید می کند اما جنگ روانی روحیه ها را تضعیف می کند و در حال حاضر باید پرچم شهدا را بیش از گذشته در فضای عمومی جامعه به اهتزاز درآوریم.

استاندار فارس گفت: با وحدت کلمه، هماهنگی، همسویی و تلاش مضاعف در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری می توانیم اکثر مشکلات را به لطف خدا و به برکت خون شهدا به سلامت پشت سر گذاریم.