به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در آیین افتتاح ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی لارستان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: یکی از اولویت های توسعه در این استان، فراهم کردن زیرساخت های حمل و نقل به ویژه در حمل و نقل هوایی است که تاثیر بسیار زیادی در حوزه های مختلف اقتصادی استان دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: ۸۰ درصد از پروازهای فرودگاه لارستان، بین المللی است و به همین دلیل بهره برداری از ترمینال بین المللی ضرورت داشت.

وی تاکید کرد: روند توسعه شهرستان لارستان متوازن با توسعه سایر شهرستان های استان فارس دنبال می شود.

مهندس تبادار در ادامه با بیان این که امیدوارم ترمینال بین المللی فرودگاه لامرد نیز در آینده نزدیک به بهره برداری برسد، افزود: منطقه انرژی بر لامرد یکی از مناطق بسیار برجسته کشور بعد از منطقه عسلویه است و نیاز به ترمینال فرودگاه لامرد احساس می شود.

وی با اشاره به این که ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی شیراز با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است، تاکید کرد: انتظار دارم دست اندرکاران این پروژه با اهتمام و تلاش بیشتری برای بهره برداری از آن بکوشند.

استاندار فارس خواستار حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی برای تسریع درعملیات ساخت پروژه ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی شیراز به عنوان مرکز استان پهناور فارس شد و گفت: بهره برداری از این پروژه موجب رونق حمل و نقل و بهبود شرایط اقتصادی استان فارس خواهد شد.

ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی لارستان با ۶ هزار متر مربع و اعتبار ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.