به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسویان عضو کمیسیون فقهی بانک مرکزی و مشاور بانک مهر اقتصاد با تاکید بر اهمیت نگاه فقهی در بانکداری اسلامی افزود: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی انطباق سیاست های نظام بانکی با مبانی دینی یکی از مهمترین مطالبات مردم از بانک ها بوده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه بانک ها از جمله نهاد هایی هستند که بیشترین ارتباطات را با مردم دارند، اظهارکرد: تحقق مفهوم تکریم، اخلاق و هر آنچه بر آمده از نظام جمهوری اسلامی و برگرفته از آموزه های دینی است باید در بانک ها ظهور و بروز داشته باشد.

مهندس تبادار افزود: عملکرد دستگاه ها و نهادهایی که ارتباطات بیشتری با مردم دارند، به عنوان نمادی از نظام جمهوری اسلامی در ذهن مردم مورد ارزیابی قرار می گیرد، از این رو تحقق رویکردهای نظام در این نهادها و دستگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه رفع دغدغه مردم در حوزه اشتغال به عنوان یک مساله و اولویت مهم در دستور کار قرار دارد، گفت: فعالیت بانک ها در ارایه تسهیلات یکی از راه های برون رفت از شرایط کنونی و حل مشکل اشتغال است.

استاندار فارس همچنین وجود ظرفیت های متنوع از جمله صنعت، گردشگری، کشاورزی، توریسم سلامت و... را زمینه مناسبی برای اشتغالزایی، کارآفرینی و رونق اقتصادی در این استان دانست و افزود: به رغم بلندآوازگی فارس، کاستی هایی در بعضی از زیرساخت های استان وجود دارد که رفع آنها به عنوان یکی از اولویت های اصلی در برنامه مدیریت ارشد استان قرار دارد.

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه فعالیت های اساسی اقتصادی و تولیدی باید در نظام بانکی شکل بگیرد، گفت: یک نظام بانکی سالم و مبرا از تبعیض و فساد می تواند این مسئولیت مهم را به خوبی انجام دهد و در جامعه تاثیرگذار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از مشکلات موجود در نظام بانکی اشاره کرد و افزود: دولت به عنوان بازوی عملیاتی و اجرایی نظام دستوریدالعملی را مصوب و رئیس بانک مرکزی به عنوان مسئول سیاست گذاری بانک ها این مصوبه را ابلاغ می کند اما در استان ها شاهد این هستیم که هر یک از بانک ها آیین نامه های داخلی دارند که گاه مغایر با مصوبه دولت است و بانک ها بدون توجه به آنچه مصوب شده به این آیین نامه ها استناد می کنند لذا ضروری است که بانک ها به مصوبات دولت و بانک مرکزی پایبند باشند.

استاندار فارس در ادامه از زحمات سرپرست بانک مهر اقتصاد در استان و کمک این بانک در رونق بخشیدن به فعالیت های اقتصادی تقدیر و تشکر کرد.