به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی شهر صدرا، قرار گرفتن شهر جدید صدرا در کنار کلانشهر شیراز را ظرفیت و قابلیتی بزرگ برای این کلانشهر دانست.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه وحدت و هم افزایی زمینه بهره گیری هر چه بیشتر از امکانات و ظرفیت ها را فراهم می کند، از همدلی ایجاد شده میان دست اندرکاران شهر صدرا ابراز خرسندی کرد.

مهندس تبادار با تقدیر از تلاش هایی که تا کنون در شهر صدرا انجام شده است، تاکید کرد: امروز باید با نگاه به گذشته روند عمران و آبادانی را پر شتاب تر از پیش دنبال کنیم که این موضوع در صدرا با جدیت اتفاق افتاده است.

وی یادآور شد: در سفرهای پیشین به صدرا یکی از مطالبات و دغدغه های مردم این شهر مساله فاضلاب بود که امروز شاهد بهره برداری از اولین مجموعه تصفیه خانه سه هزار متر مکعبی در این شهر بودیم، در شرق صدرا نیز مجموعه آبفا تلاش مضاعفی را برای احداث تصفیه خانه بکار گرفته که به رغم ملی بودن این پروژه در سال گذشته 9 میلیارد تومان و امسال نیز 6 میلیارد تومان از اعتبارات استانی به این پروژه اختصاص داده شد.

استاندار فارس همچنین با اشاره به بحران آب موجود در استان، استفاده از پساب تصفیه خانه های فاضلاب در تامین آب مورد نیاز فضای سبز را حائز اهمیت دانست و از شهردار صدرا خواست موضوع بهره گیری از پساب تصفیه خانه غرب در فضای سبز اکوپارک را به سرعت دنبال کند.

مهندس تبادار با اشاره به افتتاح واحدهای مسکن مهر در شهر صدرا، خاطر نشان کرد: بهره برداری  از این واحدهای مسکن مهر به معنای تمام شدن موضوع نیست بلکه باید خدمات مورد نیاز برای زندگی و رفاه ساکنان در این مجتمع ها  تامین شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه بیش از هزار واحد مسکن مهر در صدرا به بهر برداری رسیده است، افزود: امیدواریم هزار واحد باقی مانده نیز به سرعت تکمیل شده و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث 800 واحد مسکونی مشارکتی آسمان صدرا، تاکید کرد: بهره مندی گسترده مردم از مسکن در گرو ساخت و سازهای مشارکتی است.

مهندس تبادار با اشاره به تکمیل مراحل ساخت آموزشگاه قوام الدین شیرازی در مدت سه ماه، سرعت همراه با کیفیت را یک مزیت برشمرد و بیان کرد: واقعیت بهره وری در استفاده از زمان و ارایه کار با کیفیت و منطبق با استانداردها است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه ترویج شود.

وی با تاکید بر اهمیت بهره گیری از توان بخش خصوصی در توسعه، عمران و آبادانی گفت: باید در صدرا برای تحقق اهداف بزرگی که در نظر گرفته شده زمینه های لازم برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این شهر فراهم شود.

استاندار فارس از مسئولان و دست اندرکاران شهر صدرا خواست وحدت و هم افزایی را سرلوحه اقدامات خود قرار  دهند و از هماهنگی ایجاد شده پاسداری کنند چرا که با هم افزایی و همدلی می توان بیشترین بهره را از کمترین سرمایه ها کسب کرد.

مهندس تبادار ابراز امیدواری کرد گذرهای دسترسی شهر صدرا از جمله بزرگراه صدرا به دوکوهک، مسیر صدرا به باجگاه و مسیر قره پیری با عنایت خداوند و همت دست اندرکاران شهر صدرا و مجموعه دستگاه های اجرایی استان در آینده ای نزدیک آماده بهره برداری باشد.