به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی صدرا با حضور مهندس اسماعیل تبادار و حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزارشد که اعتبار پروژه های به بهره برداری رسیده 126 میلیارد تومان و اعتبار پروژه های کلنگ زنی شده 150 میلیارد تومان بود.

تصفیه خانه و پکیج پیش ساخته غرب شهر صدرا با حجم سه هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال، 576 واحد از مجموعه مسکن مهر بناسازان رمضان با اعتباری بالغ بر 222 میلیارد ریال، 656 واحد از فاز دوم مجموعه مسکونی مشارکتی آسمان صدرا با اعتبار 700 میلیاد تومان ، آموزشگاه 12 کلاسه قوام الدین شیرازی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان پروژه هایی بود که با حضور مهندس تبادار و مهندس طاهرخانی به بهره برداری رسید.

همچنین عملیات اجرایی فاز سه و چهار پروژه مسکونی – تجاری 800 واحدی مشارکتی شرکت مسکن جنوب و شرکت عمران و توسعه فارس و سه قطعه زمین ورزشی نیز با حضور استاندار فارس و معاون وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

استاندار فارس در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی شهر صدرا در جمع خبرنگاران موضوع فاضلاب و ایجاد تصفیه خانه را از مطالبات مکرر مردم در شهر صدرا دانست و افزود: تصفیه خانه غرب صدرا در کوتاهترین زمان ممکن با ظرفیت سه هزار متر مکعب امروز به بهره برداری رسید.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه ساماندهی فاضلاب و ایجاد تصفیه خانه یکی از مهمترین نیاز های زیستی برای زندگی مردم است، خاطرنشان کرد: طرح های دیگری به منظور  احداث تصفیه خانه در شهر صدرا در دستور کار قرار دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین به افتتاح 576 واحد مسکن مهر در صدرا اشاره کرد و افزود: از هزار و 112 مسکن مهر استان فارس تنها چهار هزار واحد باقی مانده که تعداد زیادی از این واحد ها نیز آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه بیشترین بهره برداری از مسکن مهر در دولت تدبیر و امید انجام شده است، کمبود خدمات در این مجموعه ها را یکی از دغدغه های مهم دولت دانست و اظهارکرد: تامین خدمات آموزشی، فرهنگی، رفاهی، ورزشی و سایر امکانات در مجموعه واحدهای مسکن مهر اولویت دولت برای به بهره برداری رساندن این مجموعه ها است.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه تعداد زیادی از  چهار هزار مسکن مهر افتتاح نشده در استان فارس آماده بهره برداری است، عنوان کرد: بهره برداری از این واحدها پس از تامین نیازهای خدماتی ساکنان انجام خواهد شد.

استاندار فارس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت ها در هزینه تمام شده مسکن مهر برای متقاضیان تغییراتی ایجاد خواهد کرد گفت: تلاش دولت بر این است که این خانه ها بر اساس تعهدات پیشین در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

مهندس تبادار افزود: مشکلات مربوط به افزایش قیمت در مسکن مهر شهر صدرا با همکاری و مشارکت پیمانکار، سازمان عمران صدرا و مردم حل شده است.