به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در حاشیه بهره برداری پروژه های هفته دولت شهرستان لامرد که با حضور وزیر اطلاعات انجام شد، افزود: در هفته دولت امسال در مجموع یک هزار و 323 پروژه با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 511 میلیارد تومان در استان فارس بهره برداری شد که 470 میلیارد تومان از این رقم سهم شهرستان لامرد بود.

وی با اشاره به اینکه منطقه انرژی بر لامرد قابلیت تبدیل شدن به یک عسلویه در این منطقه را دارد، گفت: به منظور تامین آب شهرستان لامرد و به ویژه منطقه انرژی بر لامرد، بحث انتقال آب خلیج فارس به این منطقه از گذشته در دستور کار قرار گرفته و هم اینک نیز مقدمات کار فراهم شده و پیمانکار و سرمایه گذار نیز تعریف شده و امیدواریم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

استاندار فارس، منطقه انرژی بر لامرد را یکی از ظرفیت های خوب ایجاد اشتغال در این منطقه دانست و ادامه داد: روند پیشرفت منطقه انرژی بر لامرد در مقایسه با چند ماه قبل که بازدیدی از آن داشتیم بسیار خوب و مناسب است و این پروژه می تواند در فاز نخست 2 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

مهندس تبادار افزود: در کنار این، صنایع پایین دستی منطقه انرژی بر لامرد نیز می تواند دنیایی اشتغال ایجاد کند.

وی از فرماندار شهرستان لامرد خواست که تمام تلاش خود را برای ایجاد تسهیل در اجرای این پروژه و سایر پروژه ها بکار گیرد.

استاندار فارس همچنین بر لزوم تامین زیرساخت های حمل و نقل جاده ای برای بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت های منطقه انرژی بر لامرد تاکید کرد و گفت: آزادراه پارسیان به لامرد یکی از پروژه های زیرساختی بزرگ ما در این زمینه است که باید به سرعت اجرا شود.

مهندس تبادار با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت ساختمان ام آر آی بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد افزود: این ساختمان در زمینی به مساحت 300 متر مربع و با اعتباری بالغ بر  6 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین با حضور وزیر اطلاعات شاهد بهره برداری از نخستین کارخانه تولید آسفالت و بتن منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد نیز با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال بودیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: این کارخانه ظرفیت تولید سالیانه 150 هزار تن انواع محصولات بتنی و 300 هزار تن آسفالت گرم را دارد و زمینه اشتغال 37 نفر را نیز فراهم کرده است.