به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم افتتاح همزمان ۲۴ پروژه شهرداری شیراز با تاکید بر اینکه توجه به کلانشهر شیراز نیازمند نگاهی جامع است، افزود: این نگاه جامع باید توجه به جایگاه اقدامات دیگران را مدنظر قرار داده و افق دور کلانشهر شیراز را در ابعاد مختلف فرهنگی، عمرانی، سرمایه گذاری و به ویژه زیرساختی ترسیم و برنامه ریزی کنیم.

استاندار فارس با اشاره به اینکه امروز شاهد زمینه های لازم برای عمران و آبادانی شهر شیراز هستیم، یادآور شد: البته راهی طولانی در پیش داریم که توقف در آن بی معنا است.

مهندس تبادار افزود: به رغم‌ تنگناهای مالی به ویژه در اعتبارات عمرانی شهرداری شیراز ۲۴ پروژه با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان را برای بهره گیری شهروندان شیرازی مهیا کرده است.

وی ادامه داد: افتتاح فاز اول پروژه تقاطع غیر هم سطح رودکی و همچنین آغاز عملیات پروژه بزرگراهی گلبهار و همچنین پروژه اتصال قطعه هفت آزادراه شیراز- اصفهان به ورودی غرب شیراز از جمله پروژه‌های تاثیرگذار در عمران شهر شیراز هستند.

 استاندار فارس از  اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز  خواست ضمن توجه به پروژه‌های بزرگ، تکمیل  پروژه‌ های نیمه تمام و توجه به پروژه های جدید را در اولویت قرار دهند.

در این مراسم ۲۴ پروژه شهرداری شیراز با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیون تومان افتتاح شد .

 فاز اول تقاطع غیر همسطح شهید رودکی یکی از این ۲۴ پروژه بود که هزینه اجرایی آن  ۳۵ میلیارد تومان است و با هدف افزایش ضریب ایمنی تردد و کاهش زمان سفر در تقاطع و روانسازی ترافیک در محدوده کمربندی اجرایی شده است.