به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، احداث این پروژه با براورد هزینه ۱۶۰ میلیارد تومان آغاز شده و  تکمیل رینگ پیرامونی کلانشهر شیراز، اتصال بزرگراه حسینی الهاشمی به آزاد راه شیراز اصفهان ، ساماندهی ترافیک ورودی غرب شیراز، فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری گردشگری و تفریحی از اهداف این پروژه است.

استاندار فارس در حاشیه آغاز عملیات اجرایی این پروژه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه آزاد راه شیراز_اصفهان  تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده به بهره برداری می‌رسد مساله چگونگی اتصال قطعه هفت این آزاد راه به شهر شیراز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه افزود: آزادراه شیراز -اصفهان به عنوان تنها آزادراه جنوب کشور پروژه ای با کارکرد تاثیرگذار در زمینه های مختلف اقتصادی، رفاهی، ترافیکی برای استان فارس و به تبع آن کلانشهر شیراز است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه هشت کیلومتر از این مسیر اتصال توسط شهرداری شیراز و ۱۲ کیلومتر آن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان فارس تکمیل خواهد شد، بر اثر بخشی این پروژه تاکید کرد و خواهان همکاری همه دستگاه های ذیربط برای تسریع در اتمام آن شد.