به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار  در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۹ پروژه گلخانه‌ای در شهرستان مرودشت بر ضرورت توسعه کشت گلخانه‌ای در استان فارس  تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه خشکسالی‌های پیاپی کشاورزی را در استان فارس با مخاطره رو به رو کرده است، توسعه روش‌های نوین کشت و آبیاری از جمله کشت گلخانه‌ای زمینه را برای تداوم اقتصاد کشاورزی در استان فارس فراهم خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس به رغم خشکسالی های طولانی و کمبود در منابع آب، ۱۰ درصد از امنیت غذایی کشور را تامین کرده‌ است، خاطرنشان کرد: مدیریت منابع آب به اقتضا شرایط موجود امری ضروری و اجتناب ناپذیر است که با توسعه روش‌های نوین آبیاری، توسعه کشت گلخانه‌ای و ترویج فرهنگ کاشت گیاهان کم آب بر محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه هدف سال جاری احداث بیش از هزار هکتار گلخانه در استان فارس است، ابراز امیدواری کرد با اهتمام دست‌اندرکاران جهاد کشاورزی ، شاهد توسعه کشت گلخانه ای در همه نقاط استان فارس باشیم.
مهندس تبادار با تشکر از افرادی که در زمینه احداث گلخانه سرمایه گذاری کرده‌اند، توجه به بازاریابی را یکی از مهمترین حلقه های موفقیت در تولید دانست و تاکید کرد: در صورتی که بازاریابی در کنار تولید محصولات گلخانه‌ای مورد توجه قرار بگیرد سود آوری گلخانه‌های موجود زمینه ایجاد تعداد بیشتری از گلخانه ها را مهیا خواهد کرد. 
استاندار فارس عنوان کرد: توسعه کاشت گلخانه‌ای سبب می‌شود  با استفاده از فضا و آب کمتر محصول بیشتر و به تبع آن ارزش افزوده بیشتری  در اختیار کشاورزان قرار گیرد و در کنار صرفه جویی آب خاک و زمین کمتری برای تولید محصولات کشاورزی به کار گرفته شود.
مهندس تبادار همچنین از دست‌ اندکاران حوزه کشاورزی در استان خواست کشت گلخانه‌ای را علاوه بر صیفی جات در جهت کاشت درختان میوه نیز توسعه دهند‌.