به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در حاشیه سفر به شهرستان سروستان و افتتاح پروژه های عمرانی در این شهرستان در جمع خبرنگاران افزود: دیدار با مردم مهمترین برنامه مدیران ارشد استان در سفر به شهرستان ها است تا در این دیدارها در جریان مشکلات مردم قرار گیرند و نسبت به رفع آن تلاش کنند.
وی ادامه داد: در ادامه سفر به شهرستان های استان به سروستان سفر کردم که همزمان با هفته دولت ۲۸ پروژه با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان در این شهرستان در زمینه های مختلف گاز رسانی، بهسازی روستایی و نیروگاه خورشیدی به بهره برداری رسیده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه استان فارس در سال ۱۳۹۶ موفق به جلب یک میلیارد و هشت میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی شد، یادآور شد: از این میزان بیش از 60 درصد متعلق به سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی بوده است لذا مدیران دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند سرمایه گذاران این حوزه را مورد حمایت جدی قرار دهند.
مهندس تبادار با اشاره به بهره برداری از نیروگاه برق خورشیدی سروستان و تقاضای سرمایه گذار برای تولید 100 مگاوات انرژی خورشیدی، افزود: این میزان برق، نیاز یک شهرستان را تامین می کند و در سوخت فسیلی صرفه جویی زیادی دارد.
وی در ادامه خواستار توجه ویژه ادارات برق ، امور اراضی و منابع طبیعی به موضوع احداث نیروگاه های برق خورشیدی شد و گفت: امیدوارم در سال های آینده شاهد احداث تعداد بیشتری از نیروگاه های خورشیدی در سطح استان فارس باشیم.