به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در آیین افتتاح این نیروگاه با بیان این که سرمایه گذاری به ویژه در حوزه انرژی خورشیدی یکی از اولویت های استان محسوب می شود، افزود: دستگاه های اجرایی بیشترین تلاش و اهتمام خود را برای جلب سرمایه گذاری در این حوزه بکار گیرند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که در شرایط فعلی بیش از هر زمانی نیازمند جلب سرمایه گذاری هستیم، گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به موضوع سرمایه گذاری و رونق اقتصادی دارد لذا دستگاه های اجرایی باید توجه خاصی به این مساله داشته باشند.
مهندس تبادار با اشاره  به تقاضای سرمایه گذار برای تولید 100 مگاوات برق از نیروگاه خورشیدی، تاکید کرد: دست سرمایه گذاران این حوزه را به گرمی می فشاریم و دستگاه های مسئول حداکثر همکاری و همراهی را در این موضوع در دستور کار قرار خواهند داد.
وی با یادآوری این که نیروگاه 10 مگاواتی شهرستان خرامه در هفته دولت به بهره برداری رسیده است، گفت: دو نیروگاه 10 مگاواتی نیز در شهرستان های آباده و اقلید آماده بهره برداری است.
استاندار فارس با تاکید بر این که کشور نیازمند توسعه انرژی است، افزود: از 60 هزار مگاوات تولید برق کشور حدود 20 درصد به صورت برق آبی تولید می شود که به دلیل کاهش بارندگی با اختلال روبرو شد و در نتیجه با کاهش حدود 6 هزار مگاوات برق در تابستان روبرو شدیم که مشکلاتی را برای بخش های خانگی، صنعتی و خدماتی ایجاد کرد.
مهندس تبادار ادامه داد: با صرفه جویی مردم و تدابیر دولت خوشبختانه کمبود برق در تابستان سپری شد اما برای امسال باید توجه ویژه ای به توسعه تولید برق به ویژه از نیروگاه های خورشیدی صورت گیرد.
وی با بیان این که یکی از بهترین نقاط برای احداث نیروگاه های خورشیدی در سطح کشور استان فارس است، گفت: انرژی خورشیدی در مقایسه با سوخت فسیلی که باید برای نسل های آینده حفظ شود دارای مزیت هایی است که از جمله آن ها می توان به حفظ محیط زیست و عدم ایجاد آلودگی اشاره کرد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالبات مردم شهرستان سروستان گفت: هدف اولیه حضور در برنامه های هفته دولت قبل از افتتاح پروژه ها، دیدار با مردم و پاسخگویی به مطالبات بر حق آنان است.
مهندس تبادار با اشاره به طرح های افتتاح شده در شهرستان سروستان در هفته دولت از جمله بهسازی روستا، مقام سازی مسکن روستایی، گازرسانی به روستا و نیروگاه خورشیدی، افزود: امیدوارم طرح ها و پروژه های بیشتری در شهرستان سروستان احداث و بهره برداری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، نیروگاه خورشیدی سروستان با سرمایه گذاری خارجی معادل حدود 17 میلیارد تومان ساخته شده است.