به گزارش پایگاه استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم افتتاح دو مدرسه در لارستان افزود: خدمات مدیران دولت تدبیر و امید به مردم به عنوان انجام تکلیف باید صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه گفت: در منطقه لارستان گستره نیک اندیشی و خیراندیشی فراوان‌ است و ما در اقصا نقاط شهرستان های لارستان، گراش و خنج ردپای خیرین را به وضوح مشاهده می کنیم که این سرمایه اجتماعی بزرگی است.
مهندس تبادار با تجلیل از رضا نجف پناه خیر مدرسه ساز لارستانی افزود: مطمئنا اقدام خیر مدرسه ساز می تواند یاد آن خیر بزرگوار را در ذهن همه زنده نگه دارد و نسل جدید و نسل آینده از این مرکز آموزشی بهره بگیرند.
وی همچنین با تشکر از مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس یادآور شد: خوشبختانه اقدامات خوبی در اقصا نقاط استان برای تکمیل زیرساخت های آموزشی صورت گرفته است که این روند باید همچنان با جدیت تداوم داشته باشد.
استاندار فارس در ادامه با اشاره وحدت موجود در شهرستان لارستان گفت: وحدت بین شیعه و سنی در منطقه لارستان زبانزد است، این وحدت باید با تلاش علمای شیعه و سنی در حوزه های مختلف گسترش یابد تا همدلی مردم و عمران و آبادی تقویت شود.
مهندس تبادار در ادامه سفر روز دوشنبه خود به شهرستان لارستان همزمان با چهارمین روز از هفته دولت آموزشگاه دخترانه ابن سینا را افتتاح کرد.
این آموزشگاه که دارای 900 متر مربع مساحت آموزشی و 9 کلاس درس است با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال ساخته شده است که 7 میلیارد ریال ازاین  اعتبار توسط خیر و مابقی از سوی سازمان نوسازی مدارس تامین شده است.
همچنین مدرسه خیرساز حاج رضا نجف پناه نیز با حضور استاندار فارس افتتاح شد.
برای ساخت این مدرسه 6 کلاسه، یک میلیارد و 600 میلیون تومان توسط خیر و بخشی نیز توسط سازمان نوسازی مدارس هزینه شده است.
این مدرسه در زمینی به مساحت 2 هزار و 505 مترمربع و با زیربنای 900 مترمربع ساخته شده است.