به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در ادامه بازدید‌های خود از واحدها و مجموعه‌های تولیدی استان که به منظور بررسی و رفع مشکلات موجود در این مجموعه‌ها انجام می‌شود،از مجموعه تولیدی شیشه کاویان جم بازدید کرد و پس از این بازدید در جمع خبرنگاران افزود: به رغم وجود صنایع بزرگ در کشورهای پیشرفته بیشترین میزان تولید در این کشورها مربوط به صنایع کوچک است.
مهندس تبادار با اشاره به بازدید خود از مجموعه تولیدی شیشه کاویان جم، تولید شیشه سکوریت و دوجداره در این مجموعه را از ملزومات استان و کشور دانست و خاطر نشان کرد: این تولیدات در صنعت ساختمانی نقش آفرینی برجسته ای دارد.
وی ادامه داد: بخشی از مجموعه تولیدی شیشه کاویان جم در حال حاضر فعال است، که در جریان این بازدید مشکلات موجود در این مجموعه با حضور مدیران و نمایندگان بانک ها بررسی  و دستورات لازم برای رفع موانع پیش رو صادر شد.
 استاندار فارس  با ابراز خرسندی از اینکه مجموعه تولیدی شیشه کاویان جم طرح توسعه با هدف تولید شیشه لمینت ،ضد سرقت و ضد گلوله را در دستور کار دارد، گفت: تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این طرح توسعه تامین شده که بخشی از آنها به زودی با حل مشکلات از گمرک ترخص شده و در این مجموعه نصب و راه اندازی خواهد شد.
مهندس تبادار با بیان اینکه ظرفیت اسمی این مجموعه  تولیدی ۶۰۰ هزار متر مربع است، افزود: متاسفانه در حال حاضر به دلیل  رکود صنعت ساختمانی ۲۰۰ هزار متر مربع از این ظرفیت تولید می شود که امیدوارم مجالی ایجاد و با کمک مدیران و بانک ها مشکلات حل شود و شاهد فعالیت بیشتر این مجموعه باشیم.
وی با تاکید بر اینکه افزایش فعالیت این صنایع کوچک سبب اشتغالزایی و رونق اقتصادی خواهد شد، ابراز امیدواری کرد فرصتی برای بازدید و بررسی مشکلات صنایع در همه مناطق استان ایجاد شود.
وی ادامه داد: مجموعه مدیریت ارشد استان تلاش می کند با رفع مشکلات و موانع پیش روی صنایع مجموعه هایی که کمتر از  ظرفیت تولید کار میکنند را به ظرفیت اصلی برساند.