به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه بررسی موانع سرمایه گذاری در بناهای تاریخی با بیان اینکه قبل از پنجره واحد، باید تلاش کنیم به باور واحد در زمینه سرمایه گذاری و بافت تاریخی برسیم، افزود: همه مدیران علاقه دارند که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری توسعه پیدا کند اما باید زیر مجموعه خود را نیز در این جهت فعال کنند.

نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: مدیران باید بتوانند معاونان و کارشناسان خود را در زمینه راهگشایی در مسیر سرمایه گذاری در بافت های تاریخی همراه کنند تا زمان پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری کاهش پیدا کند و سرمایه گذاران با علاقه و انگیزه بیشتری مشارکت داشته باشند.

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه امنیت اجتماعی در بافت تاریخی با احیای این بافت شکل می گیرد و تقویت می شود، اظهارکرد: ایجاد زیرساخت های گردشگری مانند هتل ها موجب ایجاد امنیت در بافت تاریخی می شود.

وی با بیان اینکه یکپارچه سازی و هم افزایی در حوزه گردشگری باید بیش از ایجاد ساختارهای جدید مورد توجه مدیران قرار گیرد، گفت: همه مدیران باید در یک جهت تلاش کنند تا سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تسهیل شود.

استاندار فارس، گردشگری داخلی را نقدترین و پر رونق ترین راه برای ایجاد اشتغال دانست و گفت: در شرایطی که 10 درصد از جاذبه های گردشگری کشور در استان فارس قرار دارد و جاذبه های بی بدیل طبیعی در این استان است باید تلاش و کوشش بیشتری برای بهره برداری از این ظرفیت ها داشته باشیم.

مهندس تبادار افزود: سرمایه گذاری در بافت های تاریخی نباید منجر به آسیب رساندن به این بافت شود و در این راستا سرمایه گذاران باید با نگاه جامع به فعالیت در بافت های تاریخی بپردازند.

وی تامین امنیت گردشگران به ویژه اتباع خارجی را بسیار مهم و دارای پیامدهای قابل توجه دانست و از تلاش های گسترده نیروی انتظامی برای حفظ امنیت در بافت های تاریخی قدردانی کرد.

در این جلسه سرمایه گذاران، مدیران دستگاه های ذیربط و فعالان حوزه گردشگری به بیان دیدگاه های خود پرداختند.