به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست مشترک شورای اداری و فعالان اقتصادی شهرستان فراشبند افزود: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون عزم خود را جزم کرده اند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را دچار مخاطره کنند اما مردم، بحران ها را یکی پس از دیگری با موفقیت سپری کردند.

نماینده عالی دولت در استان فارس به شرایط امروز جامعه و تنگناهای پیش رو اشاره کرد و گفت: امروز روزهای سخت کاری است و با گذشته ها تفاوت دارد لذا امروز کار جانانه و سخت طلب می کند و مدیران استان باید در شرایط کنونی تلاش خود را دوچندان کنند.

مهندس تبادار همچنین با اشاره به نقش مردم در عبور از بحران های پیش روی کشور، افزود: بعد از عنایت خدا و رهبری های حکیمانه امام راحل و پس آن رهبر معظم انقلاب، این نظام از بحران های عدیده عبور کرده است و قطعا نیز به یاری خدا و همت مردم با هماهنگی، وحدت، وفاق و همدلی شرایط سخت امروز را سپری خواهیم کرد.

وی وحدت، همدلی و وفاق را ضرورت امروز جامعه دانست و یادآور شد: همیشه از داشتن وحدت و وفاق سود برده ایم، در بحران ها سلایق را کنار گذاشته ایم به گونه ای که در دوران دفاع مقدس سلایق معنا نداشت و همه با وحدت برای پیروزی تلاش می کردند.

استاندار فارس همچنین به تبلیغات گسترده و جنگ روانی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در این شرایط همگان باید هوشیار باشند و هوشمندانه گام بردارند.

مهندس تبادار به رفتارهای برخی کشورهای مدعی دموکراسی و حقوق بشر اشاره کرد و گفت: این کشورها بویی از حقوق بشر و مراوده صحیح بین المللی نبردند.

وی با تاکید بر اینکه برجام ثابت کرد که ایران اهل مذاکره و گفت و گو است و اهل ماجراجویی نیست، خاطرنشان کرد: آمریکا دم از مراوده با دنیا می زند اما وقتی تمام دنیا برجام را پذیرفته اند بدون هیچ دلیلی از آن خارج می شود که این نشان دهنده عدم پایبندی این کشور به تفاهم نامه های بین المللی است و بی اعتمادی کشورها به آمریکا را تقویت می کند.

وی ادامه داد: ایران براساس حکمت، مصلحت و منافع مردم پای هر میز مذاکره ای می نشیند و به هیچ وجه دست از حکمت، مصلحت، منافع مردم و ارزش های نظام برنمی دارند.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: امیدواریم بحران های جزئی پیش  رو را با عنایت خدا، همت مردم و تلاش مسئولان پشت سر بگذاریم.

مهندس تبادار اظهارکرد: وقتی می گوییم مردم نقش آفرین هستند و این حکومت بعد از خدا به مردم اتکا دارد باید چگونگی مراوده با مردم را برای خودمان بازتعریف کنیم و اگر اشکالی در رفتارمان با مردم مشاهده کردیم، بازنگری داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر مردم در بحرانی ترین شرایط خوش قولی و صداقت را در رفتار و کردار مسئولان ببینند قطعا همه مشکلات را به جان می خرند و مراوده و مدارای صحیح را خواهند داشت.

استاندار فارس در ادامه به خواسته ها و مطالبات مردم فراشبند در حوزه های مختلف اشاره کرد و خطاب به مدیران استان گفت: این مطالبات مردم باید پیگیری شود تا به سر منزل مقصود برسد.

مهندس تبادار در ادامه با انتقاد از طولانی شدن روند بهره برداری از محور فیروزآباد به فراشبند، از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست تلاش خود را بکار بگیرد تا در هفته دولت سال جاری شاهد بهره برداری از این محور باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، مساله بیکاری را یکی از آفت های بزرگ جامعه امروز دانست و تاکید کرد: همه مدیران استان باید تلاش خود را برای رفع این نگرانی ها در حوزه اشتغال بکار بگیرند.

نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: نرخ بیکاری در سال ۱۳۹۲، ۱۶.۸ درصد بوده که در سه ماهه نخست سال جاری به ۹.۹ درصد کاهش یافته است.

مهندس تبادار افزود: کاهش نرخ بیکاری در استان، دلالت بر آن ندارد که بیکار در جامعه نداریم بلکه نشان دهنده آن است که روند طی شده امیدوار کننده است.

وی ادامه داد: اگر عنوان می شود در سال جاری ۱۱ هزار میلیارد تومان پروژه در استان به بهره برداری می رسد در راستای رفع نگرانی ها در حوزه اشتغال است.

استاندار فارس در ادامه به عملیات اجرایی محور فراشبند- نوجین- مسقان- شیراز اشاره کرد و گفت: زیرساخت ها می تواند زمینه عمران و آبادانی را فراهم کند و اگر جاده ۳۴ کیلومتری فراشبند- نوجین- مسقان- شیراز به بهره برداری برسد گشایشی در عمران و آبادانی است.

مهندس تبادار خاطرنشان کرد: از شیراز تا فیروزآباد حداقل ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه راه پیش بینی شده است.

وی در ادامه به درخواست و مطالبات مردم فراشبند پیرامون پالایشگاه اشاره کرد و گفت: فاز دوم پالایشگاه فراشبند باید فعال و زمینه اشتغال بیشتری را برای منطقه فراهم کند.