به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از ۳ قطعه محور کوار فیروز آباد با اشاره به اهمیت این مسیر جاده‌ای، افزود:  محور کوار به فیروزآباد از مسیرهای پر تردد و حائز اهمیت است که شیراز را به بخش‌های جنوبی و عسلویه متصل خواهد کرد.
استاندار فارس با تاکید بر لزوم تسریع در روند پیشبرد این پروژه گفت: در بعضی پروژه های حوزه راه آمادگی برای آسفالت وجود دارد اما مشکل قیر دفع الوقتی ایجاد کرده است که امیدوارم این مشکل حل شود و ما شاهد آسفالت این پروژهها باشیم. 

مهندس تبادار با بیان اینکه محور کوار  فیروزآباد یکی از مسیرهای مهم استان است که فارس را به عسلویه وصل می کند، افزود: در دیدار با وزیر نفت در جهت تسریع در روند عملیات اجرایی این پروژه مذاکره کردم و علاوه بر محور شیراز  فیروزآباد، محور فیروزآباد  جم نیز در دستور کار قرار گرفته است.  

وی با بیان اینکه به رغم تنگناهای موجود پیمانکاران مشغول در محور کوار - فیروزآباد کارکرد مناسبی دارند،گفت: همه باید تلاش کنیم تمامی پروژه های حوزه راه از شیراز تا فیروزآباد و از فیروز آباد  تا جم به صورت جدی دنبال و به نتیجه برسد.

استاندار فارس همچنین در ادامه از محور فیروزآباد به فراشبند بازدید و بر تلاش برای تسریع در تکمیل این پروژه تا هفته دولت سال جاری تاکید کرد.