به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان فارس با تبریک پیشاپیش روز خبرنگار، رسانه ها را حلقه واسط بین مردم و مسئولان دانست و افزود: سطح سواد رسانه ای و فهم و آگاهی اصحاب رسانه در استان فارس مطلوب و کم نظیر است.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: در عرصه قلم فرسایی نگاه عالمانه و آگاهانه و فهم و درک صحیح از موضوعی که قرار است به آن پرداخته شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مهندس تبادار اظهارکرد: همچنین مسئولیت پذیری، احساس تکلیف و حرکت بر مدار حریت و آزاد منشی در کنار درک صحیح از موضوعات، سطح اعتماد عمومی به رسانه ها را افزایش خواهد داد.

وی تاکید کرد: رسانه ای که مسئولیت پذیر است، آگاهانه قلم میزند، وجدان بیداری دارد و بر محور حریت حرکت می کند و قلمزنی اش نیز خارج از انصاف نخواهد بود.

استاندار فارس با بیان اینکه اصحاب رسانه به خوبی از شرایط کنونی در داخل کشور و عرصه بین الملل آگاه هستند، مسئولیت رسانه ها در این شرایط را بسیار سخت و خطیر دانست و خاطرنشان کرد: امروز افرادی که همیشه طرح و نقشه درون‌ پاشی را در ذهن می‌ پرورانده‌اند، به زعم خود به این باور رسیده ‌اند که نیاز به درگیری فیزیکی با ایران نیست، بلکه آنها همین فضای برجسته رسانه‌ای و تبلیغاتی مجازی و غیرمجازی را در خدمت گرفته‌اند تا با ایجاد جنگ روانی در ابعاد مختلف، جامعه را در مسیری خاص هدایت کنند.

مهندس تبادار تاکید کرد: برای مقابله با هجمه رسانه های دنیا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران باید منطق پاسخگویی و گستره کار رسانه ای را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: همدلی، وفاق و هم افزایی ضرورت امروز جامعه است که برای صیانت و حفاظت از نظام باید در این راه گام برداریم.

نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه یکی از گرفتاری های استان را سیاسی کاری و سیاست زدگی برشمرد و با تاکید بر اینکه اصل کار خود را پرهیز از این آفت قرار داده است، گفت: بر این اساس باندبازی و باندیابی را هرگز در دستور کار قرار نداده ام و معتقدم اگر زمینه عمران و آبادی را فراهم آوریم، نخست خداوند ناظر ماست و سپس مردم حامی ما هستند.

مهندس تبادار همچنین استان فارس را نیازمند پرداختن به زیرساخت ها دانست و تاکید کرد: فراهم‌ کردن زیرساخت‌ ها در همه امور می‌ تواند مجال بهره گیری از فرصت های بی شمار موجود در استان فارس را فراهم کند.

وی یادآور شد: به رغم تنگناهای موجود به عنوان متولی امور همواره توسعه زیرساخت های استان را در دستور کار قرار داده ام.

استاندار فارس با بیان اینکه ارایه آمار شیوه صحیح پاسخگویی و اطلاع رسانی است، تاکید کرد: این آمارها باید مستند و مستدل باشد.

مهندس تبادار یکی از زیرساخت‌های مهم استان را در حوزه راه دانست و اظهار کرد: زمانی که رسانه‌ها اعلام می‌کنند فارس بیشترین آمار تصادفات را در کشور دارد، توسعه این زیرساخت و توجه به بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر 500 کیلومتر بزرگراه در استان فارس در دستور کار قرار گرفته است، گفت: پس از آزادراه شیراز به اصفهان که به عنوان بزرگترین آزادراه در جنوب کشور تا پایان سال جاری یا ابتدای سال ۱۳۹۸ به بهر برداری می رسد، احداث آزاد راه‌ های لامرد -پارسیان، لار- بندرعباس، شیراز-بوشهر و سه راه قلات به پل فسا در دستور کار است که در این زمینه از توان بخش خصوصی بهره گرفته می شود.

مهندس تبادار با بیان اینکه زیرساخت های ریلی استان فارس باید با اتصال به کانون های بار توسعه یابند، خاطرنشان کرد: اتصال ریل اقلید به یزد، شیراز به بوشهر، گلگهر به شیراز و شیراز به عسلویه در راستای ایجاد این اتصال به کانون های بار در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین از بهره برداری خط ریلی اقلید به یزد تا پایان امسال خبر داد و افزود: این بهره برداری فاصله زمانی سفر از شیراز به مشهد را از 24 ساعت به 18 ساعت کاهش خواهد داد.

استاندار فارس گفت: در حمل و نقل هوایی نیز به جهت اثرگذاری در نظام اقتصادی از جمله گردشگری نیاز به ترمینال مناسب بود که بزرگترین ترمینال بین‌ المللی کشور در فارس پس از تهران تا سال آینده به بهره‌ برداری می‌ رسد.

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه کاستی ها را نادیده نمی گیرد و برای رفع آن تلاش می کند، افزود: از بدو فعالیت در استان فارس تاکنون بخش زیادی از وقت خود را برای بازدید از مجموعه ‌های تولیدی، پروژه های راه و شهرسازی، فرهنگی ، ورزشی و... اختصاص داده ام و توسعه زیرساخت ها در تمامی حوزه ها در دستور کار بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست های صنفی رسانه ها، از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خواست پیگیر مشکلات و مطالبات رسانه ها باشند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه رسانه ها باید با توجه به تنگناهای موجود در کنار انتقادات سازنده، امید به آینده را در جامعه ترویج کنند، گفت: رسانه ها در کنار انتقاد سازنده باید در جامعه امیدآفرین باشند.


مهندس تبادار با بیان اینکه باید در کنار انتقادات  به پیشرفت ها و تلاش هایی که به رغم تنگناها انجام شده نیز اشاره کرد، یادآور شد: به عنوان نمونه امسال ۱۱هزار میلیارد تومان طرح بزرگ صنعتی در استان فارس با اشتغالزایی بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر به بهره برداری می‌رسد و کاهش بیکاری از ۵/ ۱۶درصد در سال ۹۱ به ۹/۹ درصد در سه ماهه نخست سال جاری اقدامات امیدوارکننده ‌ای است که درحال رخ دادن است.

وی رسانه ها را رکن چهارم دموکراسی دانست و ‌افزود: رسانه ها باید به عنوان ناظر، مسئولان را نسبت به خطا و اشتباه خود آگاه و با اقدامات خود به روند توسعه استان کمک کنند.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبه اخیر مجلس پیرامون اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان اشاره کرد و گفت: تا روزی که به عنوان مدیر ارشد استان مسئولیت دارم، تمام تلاش خود را در راستای پاسخگویی به مطالبات مردم بکار می گیرم و ضمنا در راستای قانون، مشتاقانه استقبال می کنم.