به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار روز سه شنبه در ادامه بازدید از واحدهای تولیدی استان با هدف رفع موانع تولید، از شرکت های تولیدی رونیکا پارس و شیراز دینا بازدید و دستورات لازم را برای رفع مشکلات این دو واحد تولیدی صادر کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس در گفت و گویی در حاشیه این بازدیدها با تاکید بر اینکه همه باید برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایرانی تلاش کنیم، گفت: ارتباط بدون واسطه با تولید کنندگان با هدف پیشبرد امور تولیدی همواره جزو برنامه های من بوده و در این حوزه گام هایی برداشته شده است.

مهندس تبادار تاکید کرد: در شرایط حساس کنونی رفع موانع تولیدی و تکمیل زنجیره تولید و تلاش برای جذب سرمایه گذاران یک ضرورت است که همه مدیران استان باید برنامه و سیاست های خود را برای تحقق این ضرورت دنبال کنند.

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایران باید در کنار اقدامات فرهنگی، موانع پیش روی تولید نیز برداشته شود، یادآور شد: رفع موانع تولید دغدغه اصلی من است و برای رفع این دغدغه هفته ای نیست که از واحدهای تولیدی و صنعتی استان بازدید نداشته باشم و برای رفع دغدغه ها تلاش نکنم.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: هرچند با تلاش های صورت گرفته در جهت رفع موانع تولید و رونق بخشیدن به تولید، نرخ بیکاری از 10.8 در سال 1396 به 9.9 در سه ماهه نخست سال جاری رسیده است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم که لازم است دستگاه های متولی بیش از پیش تلاش کنند.

مهندس تبادار افزود: تنها راه ایجاد اشتغال حمایت و تقویت تولید داخلی است و باید بدانیم با اشتغال دولتی نمی توان نرخ بیکاری را کاهش داد لذا باید در این زمینه از توان بخش خصوصی بهره گرفت.

وی ادامه داد: حمایت از صنایع کوچک تاثیر زیادی در ایجاد اشتغال دارد که این موضوع در کنار توجه به صنایع بزرگ و موثر مورد توجه است.