به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار صبح امروز (شنبه) در شرکت بایرکس فارس حضور یافت و در گفت و گو با مدیران و کارکنان این شرکت در جریان توانمندی ها، پتانسیل ها و همچنین مسایل و مشکلات پیش روی این شرکت قرار گرفت.

مهندس تبادار در جریان این بازدید پتانسیل های شرکت تولید کننده انواع کیت های آزمایشگاهی را چراغ راهی برای پزشکان در تشخیص بیماری ها دانست و گفت: نگاه مدیریت ارشد استان فارس حمایت از صنایع و هرگونه اقدام در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است که در این زمینه گام های ارزشمندی برداشته شده است.

وی همچنین به نقش صادرات در ساخت یک اقتصاد قوی اشاره کرد و افزود: شرکت بایرکس فارس در کنار تامین نیازهای داخل کشور، توانایی ها و ظرفیت های بالایی در حوزه صادرات کیت های آزمایشگاهی دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: شرکت بایرکس فارس به دلیل داشتن تجهیزات کافی و ماشین آلات پیشرفته، توانایی تولید بیش از 300 نوع کیت تشخیص طبی را دارد.

مهندس تبادار یادآور شد: در حال حاضر کل سرمایه گذاری شرکت بایرکس به حدود 20 میلیارد تومان افزایش یافته و ظرفیت تولید 300 محصول را دارد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنها اجازه تولید 107 محصول را صادر کرده است.

وی گفت: شرکت بایرکس درخواست صدور مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در خصوص 193 محصول را دارد که این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: این شرکت تولید کننده کیت های آزمایشگاهی در حال حاضر ۳۰ درصد نیاز بازار کشور را تامین می کند و توان تامین حداقل ۸۰ درصد این نیاز را نیز دارد.

مهندس تبادار تاکید کرد: شرکت بایرکس باید به عنوان یک شرکت توانمند در حوزه تولید کیت های آزمایشگاهی در استان فارس تقویت شود.

در جریان این بازدید مهندس یدالله رحمانی معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری فارس، دکتر ناصر علی مددی جهرمی مشاور استاندار در امور سرمایه گذاری، فرماندار شیراز و جمعی از مشاوران و مدیران کل استانداری فارس، مهندس تبادار را همراهی می کردند.