به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار صبح امروز (شنبه) با حضور در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس از بخش های مختلف این مرکز از جمله بخش آرشیو اسناد و اطلاع رسانی آن بازدید کرد.

استاندار فارس در حاشیه این بازدید با اشاره به تلاش های صورت گرفته در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس در جهت گردآوری اسناد گرانبها و ارزشمند، یادآور شد: بخش زیادی از این اسناد به صورت الکترونیکی از طریق سایت مرکز اسناد و کتابخانه ملی در داخل و خارج از کشور قابل دسترسی است.

مهندس تبادار با اشاره به جایگاه مناسب و ارزشمند مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس، گفت: گرچه مجال نمایش همه اسناد گردآوری شده در این مجموعه وجود ندارد اما فضای مناسبی برای بهره گیری عمومی ایجاد شده است.

وی با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت ها در زمینه گردآوری و نگهداری اسناد، اظهارکرد: امیدوارم با تلاش برای جستجوی اسناد بیشتر، زمینه دسترسی به این خزانه ارزشمند برای کشور و استان بیش از گذشته مهیا شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه با اشاره به موقعیت قرار گرفتن ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس گفت: این مرکز باید اقداماتی را دنبال کند تا مجالی برای حضور بیشتر مردم، صاحبان تفکر و فرهیختگان در این مرکز فراهم شود.