به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار کریگ نیومن معاون کنونی آفریقا و خاورمیانه و رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی(UFI)، استان فارس را مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی دانست و یادآور شد: یکی از نخستین بنیان ها و نظام های سیاسی دنیا در تخت جمشید بوده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های استان فارس در حوزه های مختلف، گفت: وجود بیش از سه هزار اثر تاریخی ثبت شده ملی و پنج اثر ثبت شده جهانی در استان فارس در کنار ظرفیت های گردشگری طبیعی و مذهبی و سایر ظرفیت ها، بستر مناسبی برای توسعه ارتباطات بین المللی در حوزه های مختلف ایجاد کرده است.

مهندس تبادار با اشاره به سخنان معاون آفریقا و خاورمیانه انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در رابطه با تبلیغات منفی رسانه های بیگانه علیه ایران، افزود: ما به ایجاد ارتباط موثر با افرادی که منصف هستند و قضاوت صحیح می کنند نیاز داریم تا مظلومیت ایران در برابر این هجمه های نادرست مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی  سختی هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون برای کشور به وجود آمده را با اتکا به خداوند و پایداری مردم پشت سر گذاشته است.

استاندار فارس با بیان اینکه دیپلماسی تنها متمرکز بر رفتار سیاستمداران نیست، گفت: دیپلماسی در عرصه های مختلف ورزشی، گردشگری، اقتصادی و... نیز معنا می یابد.

مهندس تبادار همچنین با اشاره به جایگاه مناسب نمایشگاهی استان فارس از نظر تعداد نمایشگاه ها و برگزاری نمایشگاه در ابعاد مختلف، بر لزوم توسعه این صنعت در فارس تاکید کرد و گفت: نمایشگاه جایگاهی برای عرضه قابلیت های یک کشور یا بهره گیری از رهاوردهای تکنولوژی کشورهای دیگر است که علاوه بر روابط اقتصادی دیپلماسی سیاسی را نیز شکل می دهد.

کریگ نیومن، معاون کنونی آفریقا و خاورمیانه و رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی(UFI) نیز در این دیدار با بیان اینکه اطلاعاتی که درباره ایران داشته را از رسانه های خارجی به دست آورده است، تاکید کرد: با سفر به ایران متوجه شدم این اطلاعات کاملا نادرست است و این رسانه ها تلاش می کنند ایران را کشوری منفی نشان دهند.

وی به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در ایران برای توسعه صنعت نمایشگاهی اشاره کرد و گفت: ایران به رغم اینکه در وضعیت بحرانی و تحریم قرار دارد تلاش های زیادی در این زمینه انجام داده و ما نیز پیشنهادات بسیار خوبی برای توسعه در این بخش داریم.

نیومن که به عنوان رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در دوره آینده این انجمن انتخاب شده است، توسعه صنعت نمایشگاه را فرصتی برای حضور مردم سراسر دنیا در ایران دانست و افزود: در دوران مسئولیت به عنوان رییسUFI تلاش می کنم زمینه های تجارت سایر کشورها در ایران را فراهم کنم.

در این دیدار حسین اسفهبدی  که ریاست هیأت مدیره و مدیرعاملی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و  مسئولیت منطقه خاورمیانه و آفریقا در انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی(UFI)را بر عهده دارد نیز حضور داشت.

اسفهبدی با اشاره به توانایی ها و ظرفیت های استان فارس در زمینه توسعه نمایشگاه ها، تقویت روابط این استان با UFI را فرصت مناسبی برای توسعه این صنعت در فارس دانست.

اتحادیه جهانی نمایشگاه‌های بین‌المللی (UFI) انجمن برجسته ترین برگزارکنندگان نمایشگاه و مدیران فضاهای نمایشگاهی بوده و اتحادیه اصلی نمایشگاه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود UFI برای ارتباط دادن فعالان صنعت نمایشگاهی در سطح بین‌المللی، به اشتراک گذاری دانش و تجربه‌ آنها، ایجاد فضای مطالعه و تحقیق و ارتقای کیفیت نمایشگاه‌های تجاری تأسیس شده است.