به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای سیاستگذاری و راهبردی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان فارس، که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد،  با اشاره به پایداری و دوام انقلاب اسلامی به رغم مقابله دشمنان با این انقلاب از بدو پیروزی تا کنون، افزود: امروز توهمات دشمنان و کسانی که دل درگرو فروپاشی نظام دارند به حد اعلا رسیده و ما باید دلایل قوت گرفتن این توهمات چه در داخل و چه در خارج از کشور را به درستی بررسی کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس  با بیان اینکه انقلاب بزرگ اسلامی ایران با عنایت خدا، رهبری های عالمانه امام راحل و در ادامه آن رهبر معظم انقلاب و وحدت کلمه  پایدار مانده و بحران ها را پشت سر گذاشته است، گفت: امروز نیز عنایت خداوند متعال و رهبری های نافذ رهبر فرزانه انقلاب همچنان پابرجاست، بنابراین اگر لطماتی در راه رسیدن به اهداف انقلاب پیش آمده به معنای این است که باید وحدت را فارغ از کلام و گفتار بیش از گذشته در همه ارکان جامعه تقویت کنیم.
 
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه نباید خود ما پیشتاز  ایجاد ذهنیت نامناسب در جامعه باشیم، یادآور شد: در زمان ائمه معصومین و مولای متقیان حضرت علی بن ابی طالب(ع) نیز خطاها و فسادهایی وجود داشت که با برخورد قاطع و فوری مولا و عزل فرد خاطی رو به رو می شد و این موضوع به همه کارگزاران حکومت تسری داده نمی شد.
وی ادامه داد: وقتی خطای برخی را به همه جامعه تسری می دهیم با این اقدام وحدت شکل نمی گیرد.
 
وی تاکید کرد: کاستی های موجود را باید بر اساس واقعیت مورد توجه قرار داده و برای رفع آنها تلاش کنیم ، و بدانیم هر جامعه ای که به خود رحم کند یقینا مورد رحم خداوند نیز قرار خواهد گرفت.
 
استاندار فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ابعاد مختلفی دارد، گفت: امسال به عنوان چهلمین سال پیروزی انقلاب، باید کارکردهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی انقلاب اسلامی را مدنظر داشته باشیم و در جهت تبیین این کارکردها گام برداریم و واقعیت ها را برای مردم تبیین کنیم.
 
مهندس تبادار به اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز  آمریکا فعالیت خود برای ضربه زدن به نظام اسلامی ایران را به حد اعلا رسانده چرا که انقلاب اسلامی را مانع سلطه خود و بر هم زننده نظم عمومی خود می داند و در شرایط کنونی دلخوش به سوء استفاده از اختلافات داخلی هستند، بنابراین باید این اختلافات را برطرف کرده و بنیان های وحدت در جامعه را تقویت کنیم.
 
وی با اشاره به تشکیل کارگروه های متعدد برای برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: برای آغاز فعالیت بعضی از این کارگروه ها به ویژه در حوزه جوانان نباید منتظر نزدیک شدن ایام دهه مبارک فجر باشیم ، این کارگروه ها باید از هم اکنون فعالیت خود را آغاز کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: با تاکید بر اینکه تمرکز دشمن بر نسلی است که جنگ را ندیده و اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی  را به صورت ملموس درک نکرده اند، بنابراین باید کارگروه های مربوط به جوانان با قدرت بیشتر و در اسرع وقت فعال شوند.
مهندس تبادار با اشاره به تاکیدات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بر جایگاه و نقش ارزشمند بانوان در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی و سایر مقاطع حساس کشور طی 40 سال گذشته، اظهارکرد:استفاده از این ظرفیت ارزشمند را نباید در شورای سیاستگذاری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نادیده بگیریم.
وی تاکید کرد: کارگروه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مهمترین کارگروه های ستاد بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند که باید بر فعالیت آنها تمرکز و توجه بیشتری صورت گیرد.
 
 
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه به پیروزی حقوقی کشورمان بر آمریکا اشاره کرد و یادآور شد، به دنبال شکایت دولت جمهوری اسلامی علیه دولت آمریکا، رییس دیوان بین المللی دادگستری در نامه ای خطاب به وزیر خارجه آمریکا به دولت آن کشور هشدار داد که طوری رفتار کند تا آثار تصمیمات آینده دیوان در مورد درخواست های ایران را خدشه دار نکند.
 مهندس تبادار افزود:این تذکر و هشدار نشان داد درست است قلدری در دنیا وجود دارد اما وجدان بیدار نیز در دنیا بسیار است.
وی خطاب به کسانی که برجام را توافقی بی اثر می دانند گفت: نخستین فایده برجام این است که همه دنیا مظلومیت ایران را اثبات کرد و نشان داد ایران اهل مذاکره، مراوده و منطق و استدالال است و بر مبنای حکمت و اصول ارزشی خود با دنیا مذاکره می کند و سر ناسازگاری با هیچ کس ندارد.
  مهندس تبادار همچنین به کارکرد برجسته نظام جمهوری اسلامی ایران در استان فارس اشاره کرد و گفت: در چهلمین سال انقلاب اسلامی 11 هزار میلیارد تومان طرح های بزرگ در فارس به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی پروژه های متعددی آغاز می شود.
استاندار فارس همچنین با  تاکید بر اینکه مردم نباید نسبت به گذشته احساس خسران کنند، افزود: مسئولان باید مراوده و ارتباط خود با مردم را بیشتر کرده و با صداقت در اعمال و گفتار خود روح امید و نشاط را برای آینده با دوام نظام جمهوری اسلامی در جامعه تزریق کنند.
 
در این جلسه از نشان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز رونمایی شد.