به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پس از ارایه گزارش اداره کل ورزش و جوانان با موضوع برنامه ریزی پیشگیری اولیه از مصرف مواد مخدر با رویکرد اجتماعی افزود: جوانان و نوجوانان آیندگان کشور محسوب می شوند و باید با برنامه ریزی های متعدد از آنها در برابر آسیب های اجتماعی صیانت و حفاظت کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی گفت: باید تمام ظرفیت ها و امکانات موجود را در اختیار سمن ها قرار دهیم و با حمایت از آنها در مقابله با آسیب ها گام برداریم.

مهندس تبادار با بیان اینکه باید کارکرد سازمان های مردم نهاد را باور داشته باشیم، افزود: اگر شرایط برای فعالیت این تشکل ها فراهم شود، قطعا بهتر از دستگاه های اجرایی عمل خواهند کرد.

وی همچنین توجه و تقویت فعالیت های ورزشی را یکی از جنبه های مقابله با آسیب های اجتماعی به خصوص اعتیاد دانست و تاکید کرد: توسعه فعالیت های ورزشی در مدارس، دانشگاه ها و محلات و ایجاد فضا برای یک فراغت سالم باید به عنوان یکی از مولفه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد