به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار، در حاشیه بازدید از کارخانه تولید چینی بهداشتی گلسار فارس، با تاکید بر اهمیت وجود واحد تحقیق و توسعه(R&D) در مجموعه‌های تولیدی، افزود: متولیان هر مجموعه تولیدی که توسعه بر اساس استانداردهای روز دنیا، نوآوری، بازار و کیفیت را در دستور کار قرار دهند، به آینده این مجموعه توجه کرده‌‌اند.
 وی با ابراز خرسندی از فعالیت واحد تحقیق و توسعه در کارخانه گلسار، بیان کرد: در ماه‌های گذشته نوآوری‌هایی در این مجموعه انجام شده که درخور تقدیر است.
 استاندار فارس با اشاره به اهمیت اشتغالزایی در شرایط فعلی جامعه، گفت: مجموعه تولیدی گلسار فارس با سرمایه ای حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ۵۲۰ فرصت شغلی ایجاد کرده و این در حالی است که ایجاد یک پتروشیمی با  ۲هزار میلیارد سرمایه گذاری ۴۰۰ شغل ایجاد میکند
 مهندس تبادار افزود: با اجرای طرح توسعه این مجموعه تعداد افرادی که به صورت مستقیم مشغول به کار می‌شوند به ۸۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.
 وی با تاکید بر اینکه  بهره گرفتن از توان داخلی برای تامین نیاز کشور و همچنین صادرات به معنای تحقق اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: کارخانه گلسار فارس ضمن تامین  نیاز داخلی به چینی بهداشتی، در سال گذشته از ۱۴ هزار تُن تولیدات این کارخانه ۵ هزار تن به کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس، کشورهای آسیایی و بعضی کشورهای اروپایی صادر شده است.
  نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به جایگاه برجسته استان فارس، تاکید کرد: هر اقدامی در استان فارس باید در خور جایگاه برجسته و آوازه بلند این استان باشد،  بنابراین مجموعه تولیدی گلسار فارس باید برند برتر کشور در زمینه چینی بهداشتی باشد.
مهندس تبادار تاکید کرد: مدیریت ارشد استان فارس در راستای رفع موانع یا مشکلات احتمالی این مجموعه پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.
وی با تاکید بر اینکه توسعه مجموعه های تولیدی  باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، حفاظت و صیانت از  جایگاه کنونی این مجموعه ها را دارای اهمیت ویژه ای توصیف کرد.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: ارتباط موثر با دارندگان صنعت مورد نظر در دنیا و بررسی نوآوری های  بکارگرفته شده توسط آنها گام موثری در راستای توسعه، رونق و افزایش کیفیت مجموعه های تولیدی داخلی خواهد بود.
شرکت گلسار(سهامی خاص) از تولیدکنندگان چینی آلات بهداشتی کشور است.  این مجموعه تولیدی در زمینی به مساحت هشت هکتار و با ظرفیت تولید 14 هزار قطعه محصول نهایی و عرضه بیش از 130 نوع محصول مختلف در شهر شیراز مشغول به فعالیت است.