به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نخستین همایش تخصصی تبیین سیاست ها و اقدامات صدا و سیمای مراکز فارس، کرمان، سیستان بلوچستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و کیش در زمینه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در هتل شیراز برگزار شد، خطاب به اصحاب رسانه و متولیان امر اطلاع رسانی جامعه افزود: باید فارغ از همه سلایق و تفکرات، در راستای تقویت وحدت و وفاق ملی گام بردارید و به مردم و حل مسایل و مشکلات آنها توجه کنید.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه رسانه ملی در ابعاد اجتماعی نقش آفرین بوده است، یادآور شد: گروه های معاند و مخالف نظام، هزاران کانال ارتباطی و شبکه اجتماعی گستره ایجاد می کنند تا نظم جامعه را دچار عصیان و آشفتگی کرده و ناامیدی را در جامعه تزریق کنند که در این خصوص نقش تمام رسانه ها به خصوص رسانه ملی بسیار برجسته است.
مهندس تبادار همچنین با تاکید بر اینکه رسانه های گروهی باید نشاط و امیدواری را در جامعه گسترش دهد، از عملکرد صدا و سیمای مرکز فارس تقدیر کرد.
وی تاکید کرد: رسالت مهم رسانه به لحاظ اندیشه والا در تحقیق و پژوهش اجتماعی و اشرافیت کامل به تمام زوایا و امور جامعه امروز این است که با تمام توان و بهره گیری از ابزارها و امکانات، دیدگاه های بین المللی را در خصوص جمهوری اسلامی ایران تغییر دهند.

استاندار فارس با اشاره به برخی اظهارنظرهای گذشته در محافل بین المللی مبنی بر  اینکه ایران اهل مذاکره، گفت و گو و رایزنی نیست، گفت: در دولت تدبیر و امید با راهنمایی ها و هدایت های رهبر معظم انقلاب، زمینه تعامل با دنیا فراهم شد و برجام به عنوان سیاست اصلی نظام تمام حرف و حدیث های مطرح علیه ایران را نقش بر آب کرد.
مهندس تبادار افزود: کشور ایران با توجه اصول و مبانی بنیادین ملی خود با کشورهای ۱+۵ تعامل کرد و به توافق هسته ای دست یافت اما آمریکا به عنوان مدعی حقوق بشر و حقوق بین الملل که به هیچ وجه نام و نشانی از عدالت و انصاف بین المللی در لوح و دفترچه خود نداشت، ظالمانه و بدون استدلال از توافق بین المللی چند جانبه (برجام) که یک تعهد بین المللی الزام آور بود، خارج شد که این خود دلیلی مبرهن بر ناقض حقوق بین الملل بودن این کشور است.
وی ادامه داد: امروز در جامعه بین الملل هیچ قدرتی نمی تواند مدعی عدم تمکین و حضور ایران در پای میز مذاکره و اینکه ایران اهل استدلال و رفتارهای بین المللی نیست، شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه اصحاب رسانه به دلیل رصد و پایش اطلاعات و اخبار در رسانه های بین المللی به صدق رفتار و تعامل سازنده کشور ایران آگاه هستند، گفت: کشورهای متخاصم و زورگوی دنیا پیش  از اینکه کشور ایران و نظام را نشانه گرفته باشند، مردم ایران را هدف قرار داده اند و جنگ روانی را بر علیه مردم شروع کردند و از این طریق می خواهند با هر تدبیر و تمهیدی مردم را از نظام ناامید کنند.
مهندس تبادار اظهارکرد: کشورهای متخاصم دنیا، ایران قدرتمند و یکپارچه را هدف قرار داده اند و به دنبال تجزیه و پاره پاره کردن ایران هستند چرا که از وجود ایران بزرگ و مقتدر در منطقه خاورمیانه خوف و هراس دارند.
وی یادآور شد: اهداف و مقاصد بعدی آنها پس از ناامیدی و تشویش ذهن عموم مردم، قلمرو سرزمینی ایران خواهد بود و با هزینه های فراوانی که کشورهای منطقه انجام می دهند،  برای تضعیف قدرت ایران در منطقه تلاش می کنند.
استاندار فارس گفت: سیاست اصلی، اعتقادی، عرفی و شرعی جمهوری اسلامی ایران، حسن رفتار منطقه ای، همجواری و همسایگی بین المللی با کشورهاست و تمام منافع کشورهای همجوار برای ما مغتنم و ارزشمند است.
مهندس تبادار بر لزوم تقویت قدرت نظامی و به روز کردن تسلیحات که از اولویت های سیاست های دفاعی است، تاکید کرد و افزود: باید از تمام امکانات و دانش های بومی متخصصان خود کمک بگیریم تا زمینه دفاع را فراهم کنیم چرا که تجربه هشت سال دفاع مقدس این موضوع را به وضوح بر همگان محرز و مشخص کرد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف اشاره کرد و از اجرایی شدن هشت پروژه بزرگ با اعتباری بالغ بر 11 هزار میلیارد دلار همزمان با هفته دولت و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
مهندس تبادار با یادآوری اینکه استان فارس جزو استان های تاثیرگذار و مهم کشور است و 10 درصد از امنیت غذایی کشور در این استان تامین می شود، افزود: سه میلیون تن از محصولات باغی در این استان تولید می شود و مقام دوم تولید محصولات زراعی و رتبه چهارم امور دامی کشور را داراست و در مجموع رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه با وجود اثرگذاری استان فارس در امنیت غذایی کشور، به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آب مخاطراتی در زمینه معاش اقتصادی وجود دارد، گفت: باید با توجه به اقتصاد کشاورزی مدیریت بهره وری مصرف آب را در دستور کار قرار داد.
استاندار فارس همچنین به وجود 160 مرکز علمی، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و دو دانشگاه کشوری، منطقه ای و بین المللی دانشگاه شیراز و علوم پزشکی با ۲ هزار عضو هیات علمی و نیروی برجسته انسانی، صاحب فکر و اندیشه برجسته علمی اشاره و تاکید کرد: باید از این ظرفیت در جهت ایجاد زمینه های لازم برای حفاظت و صیانت از اقتصاد کشاورزی در استان بهره بگیریم.
مهندس تبادار، رسانه ملی را یکی از بخش هایی دانست که مردم را به مشارکت در عرصه مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی تشویق می کند و افزود: کارکرد رسانه ملی در بهره وری درست از آب بسیار قابل توجه است.
وی به وجود پنج هزار و ۶۰۰ هکتار گل محمدی در داراب، انگورستان با برداشت 560 هزار تن و بزرگترین انجیرستان کشور در استهبان اشاره کرد و گفت: این محصولات کشاورزی نیازمند فرآوری و بسته بندی صادراتی است و با ایجاد صنایع تولید و فرآوری این محصولات به اقتصاد استان کمک شایانی خواهد شد.