به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این مراسم که همزمان با روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) برگزار شد، مداحان اهل بیت (ع) با قرائت آیات نورانی قرآن و مدیحه سرایی به این آیین با شکوه معنویت خاصی بخشیدند.
 
استاندار فارس در مراسم روز  بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) گفت: مردم ایران همواره ارتباطی عمیقی با اهل بیت(ع) داشته و از وجود آنان در زمینه های فرهنگی و مذهبی استفاده لازم را برده اند.
 
مهندس اسماعیل تبادار افزود: امیدوارم روز به روز پیوند مردم با ائمه اطهار(ع) که دارای کارکردهای فرهنگی و مذهبی مهمی است بیشتر و مستحکم تر شود.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با خیرمقدم به زائرانی که از نقاط مختلف کشور به مناسبت دهه کرامت و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی(ع) به شیراز آمده اند، گفت: از مسئولان حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) که زمینه لازم را برای آرامش و رفاه مسافران و زائران فراهم کرده اند تا در محیطی امن و مناسب بتوانند به فعالیت های دینی و فرهنگی بپردازند، قدردانی می کنم.
 
مهندس تبادار با بیان اینکه حضور زائران در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) به عنوان مرکز مهم دینی در سطح کشور، اشاعه دین و مذهب محسوب می شود، افزود: امیدوارم پیوند و ارتباط مردم با حرم های مطهر امام زادگان واجب التعظیم روز به روز مستحکم تر شود و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب که حرم مطهر شاهچراغ(ع) را سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران قلمداد کردند، همگان بتوانند از وجود این امامزاده عظیم الشان بهره مند شوند.