به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز و معرفی محصول جدید شرکت سایپا با اشاره به سابقه و پیشینه طولانی کشور در صنعت خودروسازی، خطاب به خودروسازان افزود: امیدواری به صنعت خودرو را با جدیت و اهتمام فراوان به عنوان باوری عمومی تقویت کنید.

وی به انتظارات مردم از صنعت خودروسازی اشاره کرد و گفت: نخستین انتظار از خودروسازان این است که مطابق با خودروهای روز دنیا نوآوری در خودرو ملی را مدنظر قرار دهند.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: امیدوارم خودروسازان با بهره گیری مطلوب از کارشناسان برجسته در آینده ای نزدیک تغییراتی در شکل و فرم و خصوصیات فنی خودروها ایجاد کنند و با کیفیت ترین و عام پسندترین خودرو را در اختیار عموم مردم قرار دهند.

مهندس تبادار همچنین کیفیت و استانداردسازی خودرو را مهمترین درخواست عموم مردم از خودروسازان دانست و تاکید کرد: خودروها باید کیفیت برجسته بین المللی را دارا باشند.

وی از خودروسازان خواست مطابق قول و وعده هایی که به مردم می دهند عمل کنند و بیان کرد: گلایه مندی های فراوان مردمی در پاسخگویی به موقع به وعده ها یکی از مشکلاتی است که باید برای رفع آن اقدام شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین مشتری مداری و جلب رضایت مشتری را رکن و اساس رونق در بخش تولید خودرو دانست و گفت:  براساس منویات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رییس جمهوری در خصوص حمایت از کالا و تولید ایرانی باید مبنا و زیربنای توسعه صنعت خودرو را اتکا بر توانمندی متخصصان داخلی قرار دهیم و از همه مشوق ها برای رشد اقبال عمومی در زمینه خرید خودروهای تولید داخل استفاده کنیم.

مهندس تبادار با تاکید بر این که صنعت خودرو به خصوص در بخش نوآوری نیازمند تجدیدنظر جدی است، افزود: تولید خودرو داخلی با توان رقابت بین المللی مستلزم نگاه نوآورانه به تولید خودرو است و در کنار آن باید به کیفیت و استانداردسازی توجه وافر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دنیای اقتصاد، دنیای مشتری مداری است، گفت: مشتری پیش از اینکه نگاهش به جلوه بصری و زیبایی ظاهری خودرو باشد، بیشتر توجهش به سمت کیفیت تولید خودرو معطوف است که این دو مساله مهم از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

استاندار فارس تاکید کرد: برای جلب اعتماد عمومی در ابعاد مختلف، زمان پاسخگویی می تواند زمینه لازم را برای رضایت و خرسندی مردم مهیا کند و تجمیع این اقدامات منجر به اعتقاد و باور عمومی به صنعت داخل می شود.