به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: باید در تنگنای اعتباری و مالی موجود با برنامه ریزی صحیح از ظرفیت های بودجه سال 97 حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در سال گذشته در رابطه با اسناد خزانه مشکلاتی وجود داشت، گفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه های نظارتی و تلاش اکثر دستگاه های اجرایی 90 درصد این اسناد جذب شده است.

مهندس تبادار ادامه داد: امید است تا پایان تیرماه نیز 10 درصد باقی مانده از اسناد خزانه توسط سایر دستگاه های اجرایی جذب شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه در سال گذشته در راستای بهره گیری از تبصره 19 و ماده 27قانون بودجه پروژه های بزرگی همچون موزه مشاهیر، تصفیخه خانه، فرودگاه بین المللی، آزادراه لامرد به پارسیان به بخش خصوصی واگذار شد.

استاندار فارس گفت: در سال جاری نیز کارگروهی متشکل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حوزه معاونت عمرانی استانداری تشکیل خواهد شد تا با همکاری دستگاه های اجرایی از ظرفیت تبصره 19 قانون بودجه سال 97 نهایت بهره را بگیریم.

مهندس تبادار افزود: همچنین باید تلاش شود با تسهیل و انعطاف منطبق بر قانون زمینه واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی مزیت هایی چون کاهش بار مالی دولت و تسریع در بهره برداری از پروژه ها را به دنبال دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید روند پاسخگویی به استعلامات سرمایه گذاری را کوتاه کنند و در این خصوص دفع الوقتی صورت نگیرد.