ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار شنبه در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشی، با تاکید بر  لزوم حفظ، احیا و نگهداری آثار ارزشمند تاریخی و میراثی، از شرایط دسترسی این ساختمان انتقاد کرد و افزود: ساختمان منشی باشی نباید در کوچه پس کوچه ها گم شود.

وی تاکید کرد: راه دسترسی  به ساختمان میراثی و تاریخی منشی باشی و امکان بازدید عمومی از این بنا باید در اسرع وقت مهیا شود.

استاندار فارس با بیان اینکه در شهر شیراز ساختمان های ارزشمند میراثی و تاریخی برجسته ای وجود دارد، ساختمان منشی باشی را یکی از این آثار دارای پیشینه تاریخی و ارزش میراثی برشمرد.

مهندس تبادار همچنین با اشاره به اینکه اداره کل پست مالک ساختمان تاریخی منشی باشی شیراز است، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری اداره کل پست در احیا و محافظت از این بنا تلاش بیشتری بکار گیرند.

وی یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی برنامه هایی برای استحکام بخشی و مرمت ساختمان منشی باشی در دستور قرار داده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: از اداره کل پست استان نیز درخواست شده تا در احیا و حفظ فضای داخلی این بنا همکاری های لازم را انجام دهد.

مهندس تبادار با بیان اینکه درخواست هایی نیز از سوی بخش خصوصی درباره این ساختمان ارایه شده است، افزود: امیدوارم در چند ماه آینده با بهره گیری از توان بخش خصوصی و همکاری های سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، اداره کل پست و شرکت ارتباطات زیرساخت که در این منطقه انبارهایی را در اختیار دارد، شاهد ایجاد گذر و دسترسی مناسب به ساختمان منشی باشی از خیابان اصلی فردوسی باشیم و امکان بازدید عموم از این بنای تاریخی فراهم شود.

معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس، شهردار شیراز، مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیرکل پست استان فارس در جریان این بازدید مهندس تبادار را همراهی می کردند.

ساختمان و باغ منشی باشی شیراز مربوط به اواخر دوره قاجار است و در ۲۴ آذر ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۲۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

باغ منشی باشی و ساختمان قدیمی آن در ضلع جنوبی خیابان فردوسی واقع بوده و عمارت زیبای قدیمی آن تا این زمان باقی مانده که در یک محوطه کوچک مشجر محصور است.