به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست گروه اندیشه ورزان صنعت گردشگری و توسعه صنایع دستی استان فارس با بیان اینکه باید در سه سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به مسایل حوزه گردشگری توجه و برنامه ریزی کنیم، افزود: اگر بدون توجه به برنامه های قابل اجرا در کوتاه مدت، فقط به غایات امور و مسایل بلند مدت توجه داشته باشیم، نمی توانیم به هدف های خود دست پیدا کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: ایده ها و برنامه های حوزه گردشگری را صاحب نظران و فعالان این حوزه باید تشخیص دهند و با مدیران مطرح کنند و مسئولان نیز باید به ایده های مهم و کارساز فعالان حوزه گردشگری باور داشته باشند و هدف های بزرگ را با کمک فعالان این عرصه عملیاتی کنند.

 

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه انگیزه های متفاوت و جاذبه های متنوع باید برای گردشگری در شیراز فراهم شود، تصریح کرد: جاذبه های متنوع مذهبی، زیارتی، تاریخی، طبیعی، درمانی، دانشگاهی، فرهنگی و ادبی در هیچ جایی همانند شیراز جمع نشده است و از این نظر که در یک جغرافیای محدود، این همه ظرفیت گردشگری وجود دارد، مثال زدنی است.

 

وی خواستار ارایه ایده ها و طرح های مختلف برای توسعه گردشگری در این استان شد و گفت: در برخی حوزه ها می توانیم با رعایت ارزش ها و در چارچوب قواعد نظام جمهوری اسلامی، برنامه هایی را اجرا کنیم.

 

استاندار فارس با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه گردشگری یادآور شد: مجموعه سعدیه و موزه مشاهیر را به بخش خصوصی سپردیم و تالار مرکزی شیراز را نیز به زودی به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم تا با مشارکت مردمی، با سرعت بیشتری ساخته شود.

 

مهندس تبادار افزود: به تاثیرات گردشگری در ایجاد فرصت های اشتغال و رونق اقتصادی اعتقاد راسخ دارم و باور دارم توسعه گردشگری می تواند زمینه معرفی و تبلیغ فرهنگ قدیم شیراز و فارس را فراهم کند.

 

نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: موضوعات پیشنهادی کارشناسان و فعالان عرصه گردشگری را با دقت مورد توجه قرار خواهیم داد و بر اساس اولویت های مورد نظر آنان که بر اساس اقتضائات استان است، برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد.

 

در این نشست که محمدابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و برخی مشاوران استاندار نیز حضور داشتند، متخصصان و صاحب نظران حوزه گردشگری به بیان دیدگاه ها، ایده ها و راهکارهای توسعه این بخش در استان پرداختند.