به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این مراسم که با حضور گسترده مردم برگزار شد، پیکر عالم عالیقدر آیت الله حدائق از چهار راه شاهزاده قاسم تا حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) بر روی دستان مردم قدرشناس شیراز مشایعت و پس از اقامه نماز در آن حرم مطهر به خاک سپرده شد.
 
آیت‌الله شیخ محمدرضا حدائق از علمای شهر شیراز و رئیس حوزه علمیه منصوریه بود که روز چهارشنبه هفته جاری بر اثر کهولت سن و ایست قلبی درگذشت.
 
وی فرزند آیت الله شیخ ابوالحسن حدائق بود که سال 1305 هجری شمسی در شیراز دیده به جهان گشود و در خانواده ای مذهبی که علم و فضیلت در آن پررنگ بود پرورش یافت. 
 
این عالم دینی علاوه بر پدر خویش از محضر دانشمندان و علمای دیگری همچون حضرات آیات سید نورالدین حسینی الهاشمی، شیخ بهاء‌الدین محلاتی، شیخ علی آقا یقطین، سید محمود علوی، شیخ محمود شریعت زرقانی در رشته‌های مختلف علمی به ویژه علم فقه و اصول، اخلاق و تفسیر کسب علم کرد و به مراتب علمی و مقام رفیع اجتهاد نایل شد.
 
وی برای بهره‌مندی هر چه بیشتر و بهتر پس از درک مختصر علما بزرگ شیراز به سرزمین مقدس قم هجرت کرد و در جلسات درس خارج مرحوم حضرت آیت‌الله بروجردی، امام خمینی(ره)، سید محمدرضا گلپایگانی، بهره برد و پس از بهره‌مندی از محضر بزرگان علمی در قم به شیراز بازگشت و منشا خدمات علمی و مذهبی به مردم این دیار شد.
در پی ارتحال این عالم عالیقدر روز شنبه ۲۳ تیر از سوی آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان، مهندس تبادار استاندار فارس و آیت الله دستغیب عضو مجلس خبرگان رهبری عزای عمومی اعلام شده است.