به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان در شیراز با اشاره به حضور بیش از 90 مجموعه در این نمایشگاه افزود: 47 درصد از مجموعه های شرکت کننده در نمایشگاه مربوط به استان فارس هستند که نشان دهنده توانمندی استان در این زمینه است.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: تولیدات ملی در حوزه صنعت ساختمان کیفیت بالایی دارد و می توانیم برند مطرح دنیا را در کشور تولید کنیم.

مهندس تبادار با بیان اینکه تولیدات کیفی برجسته ای در زمینه های مختلف صنعت ساختمان در بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان فارس عرضه شده است، افزود: برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار محوری سال که از سوی رهبر معظم انقلاب و همه مسئولان کشور مورد تاکید قرار گرفته است باید کیفیت محصولات ایرانی افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر این که بدون بالا رفتن کیفیت محصولات تولیدکنندگان داخلی، شعار حمایت از کالای ایرانی محقق نمی شود، تصریح کرد: اگر کیفیت تولیدات بالا رود، همه دست اندرکاران الزام دارند از تولیدات ملی استفاده کنند.

استاندار فارس با توصیه به مجموعه های اداری، دستگاه های اجرایی و سازمان نظام مهندسی برای توجه بیشتر به تولید کنندگان صنعت ساختمان در استان فارس، گفت: به منظور تقویت تولید کنندگان استان فارس بخشنامه های جدیدی به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد.

مهندس تبادار اظهار امیدواری کرد با توجه به تولیدات و کیفیت بالا محصولات ایرانی در صنعت ساختمان، شاهد رونق سرمایه گذاری در بخش تولید و ایجاد اشتغال بیشتر در استان باشیم.