به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار اعضای حزب اعتدال و توسعه استان فارس افزود: حزب باید گستره ای به تمام معنا و در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشد ؛ احزاب باید در جامعه دارای جایگاه باشند و در چارچوب قانون نیز تقویت شوند.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: اساس و ارکان احزاب در اسم آنها نیست بلکه در تعمیق و تجزیه و تحلیل کردن همه مسایل جامعه پدیدار می شود.
 مهندس تبادار با بیان اینکه برخی بر این باورند که اگر مخاطره ای کشور را تهدید کند تنها دولت را درگیر خواهد کرد اظهار کرد: باید بدانیم که اگر مخاطره ای بوجود آید تنها بحث دولت در میان نیست بلکه کل نظام و کشور را تهدید خواهد کرد از این رو باید هماهنگی، همدلی، وحدت و وفاق همگانی را بیش از گذشته سرلوحه کار خود قرار دهیم تا هیچ مخاطره ای کشور را تهدید نکند.
وی در ادامه با اشاره به برجام گفت: برخی معتقدند که برجام هیچ اثر مثبتی برای کشور نداشته و دولت به اشتباه آن را امضا کرده است در حالی که قطعاً برجام اثرات فراوانی را برای کشور به همراه داشته است.
استاندار فارس ادامه داد: اگر برجام بی اثر بود خروج یکی از طرف های امضا کننده از آن بسیاری از قراردادهای شرکت های مختلف را تحت تحت تاثیر قرار نمی دادکه البته رئیس جمهور آمریکا تصور غلطی را در ذهن خود می پروراند که فشار اقتصادی بر مردم ایران اثر گذار بوده و سبب فروپاشی این مملکت می شود.
مهندس تبادار مردم را مهم ترین سرمایه های نظام دانست و تاکید کرد: اگر مردم در ابعاد مختلف در کنار حکومت و دولت باشند بسیاری از بحران ها و مشکلات ها بی اثر خواهند بود.
وی با بیان اینکه دولت خدمات و دستاوردهای فراوانی داشته است افزود: متاسفانه برخی سیاه نمایی هایی که از سوی برخی افراد و رسانه ها انجام می شود این خدمات را کم رنگ جلوه می دهند البته فضای انتقاد آزاد است اما انتقاد باید منصفانه و براساس آگاهی کامل از موضوعات و صداقت و راستی باشد و به گونه ای نباشد که ناامیدی و یاس را به جامعه انتقال دهد.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: مسئولان باید با ریش سفیدان، متنفذین و سیاسیون ارتباط موزون برقرار کنند و این ارتباط ها صرفاً به روزهای نیاز و کار ختم نشود بلکه در روزهای غیر نیاز نیز این ارتباط حفظ شود.
مهندس تبادار افزود: حزبی که در زمینه های مختلف جامعه اعم از فرهنگی، علمی ، سیاسی، اقتصادی و...   ورود کرده و دارای برنامه برای حوزه های مختلف است  و برآن مبنا فعالیت می کند قطعاً حزبی ریشه دار و با بنیان و ماندگار خواهد بود.
وی همچنین به تنگناهای موجود پیش روی دولت اشاره کرد و گفت: به رغم وجود مشکلات فراوان خوشبختانه دولت توجه خوبی به استان فارس داشته و پروژه های عمرانی اثرگذاری در این استان به بهره برداری رسیده یا در حال احداث است.
استاندار فارس در بخش دیگی از سخنان خود به ظرفیت های موجود در این استان اشاره کرد و گفت:  فارس با دارا بودن ظرفیت های فراوان در زمینه های کشاورزی، صنعتی و تولیدی از نظر راه آهن تا زمانی که به کانون بار متصل نشوداثر گذاری بر اقتصاد استان را شاهد نخواهیم بود.
مهندس تبادار افزود: با پیگیری های صورت گرفته راه آهن اقلید – یزد در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید  و احداث راه آهن گلگهر – شیراز و شیراز – بوشهر نیز در دستور کار قرار دارد.
وی  ادامه داد: علاوه بر آزاد راه شیراز – اصفهان چهار آزادراه دیگر نیز در حال پیگیری است؛ همچنین در سال جاری دولت تدبیر و امید 11 هزار میلیارد تومان پروژه در زمینه ای آلومینیوم و پالایشگاه در استان فارس افتتاح می کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه  با بیان اینکه تاکنون 183 جلسه کارگروه رفع موانع تولید در استان برگزار شده است گفت: این جلسات هزار و صد و بیست مصوبه داشته که 64 درصد آن عملیاتی و اجرایی شده و اعتباری بالغ بر هزار میلیاردتومان نیز به آنها پرداخت شده است.
مهندس تبادار با بیان اینکه ایجاد اشتغال مورد توجه و تاکید همه مسئولان نظام قرار دارد، اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته نرخ بیکاری استان 14.8 در سال 1392  به 10.8 در سال 1396 رسیده و فضای کسب و کار نیز از رتبه 18 به یک رسیده است.
وی ادامه داد: با حمایت از بخش خصوصی در سال گذشته توانستیم عدد 550 میلیون دلاری که هدف سرمایه گذاری استان تعریف شده بود را به یک میلیاردو 30 میلیون دلار برسانیم که عمده آن در زمینه انرژی خورشیدی بود.
استاندار فارس در پایان به خشکسالی های اخیر اشاره کرد و گفت: از آنجا که فارس 10 درصد امنیت غذایی کشور را تامین می کند و اقتصاد کشاورزی در این استان مورد توجه است باید با مدیریت صحیح منابع آب زمینه کشاورزی و رونق اقتصادی استان را فراهم کنیم.