به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، با بیان اینکه استان فارس به لحاظ وسعت و جمعیت جزو استان های اول بوده و در شاهراه مواصلاتی کشور قرار دارد، افزود: تامین سوخت وسایل نقلیه، کارخانه ها و چاه های کشاورزی و... یکی از مهم ترین مسایل استراتژیک در استان است.

وی ادامه داد: مخازن ذخیره سوخت موجود در استان پاسخگوی حجم وسیع تقاضاها نیست که باید به فوریت نسبت به توسعه این مخازن اقدام شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: هرگونه مساعدت و کمکی که در خصوص ساخت مخازن جدید ذخیره سوخت در استان لازم باشد انجام خواهیم داد و شرکت پخش فرآورده های نفتی باید این موضوع را با اولویت در دستور کار خود قرار دهد.

مهندس تبادار یادآور شد: اتصال راه آهن استان به مخازن شرکت پخش فراورده های نفتی در دستور کار قرار دارد تا انتقال سوخت نیز از این طریق میسر شود.

وی ادامه داد: همچنین باید در روند انتقال سوخت ازخط انتقال بندرعباس به مخازن استان فارس تسریع شود تا مشکل کمبود سوخت در استان وجود نداشته باشد.

وی در ادامه حمل و نقل ریلی را یکی از زیر ساخت های مهم توسعه برشمرد و بیان کرد: استان فارس به رغم ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی که دارد از نظر اتصال شبکه ریلی به کانون های بار کشور رشد مناسبی نداشته است که با برنامه ریزی های صورت گرفته توسعه این خطوط در دستور کار قرار گرفته است.