به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار اکبر رحمانی قهرودی رییس، معاون و کارشناسان امور راه و ترابری و مدیریت عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه کشور که به منظور بررسی روند اجرایی پروژه های مهم زیرساختی و زیربنایی فارس برگزار شد خواستار کمک این سازمان برای اتمام پروژه های نیمه تمام استان شد.
وی با اشاره به وضعیت پروژه های نیمه تمام حوزه شهری بیان کرد: تصفیه خانه شماره 2 شیراز که در حال حاضر 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با همکاری شرکت اتریشی و ایرانی در حال اجرا است، نقش بسزایی در مسایل زیست محیطی شهر شیراز دارد که می طلبد در خصوص تامین اعتبارات لازم برای تکمیل نهایی آن تلاش ویژه ای صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم توسعه خطوط ریلی درون شهری تاکید کرد و گفت: خط 2 قطار شهری شیراز نیازمند توجه ویژه به منظور تامین اعتبارات لازم است چرا که با بهره برداری از آن دسترسی مردم جنوب شهر به مرکز شیراز آسان تر خواهد شد.
مهندس تبادار افزود: به دلیل بالا بودن حجم مسافر از غرب شیراز به مرکز این شهر اتصال خط یک قطار شهری به غرب شیراز بسیار ضروری است که باید در این خصوص نیز مطالعات و برنامه ریزی های لازم انجام شود
وی ادامه داد: اتصال ریلی شهر صدرا به قطار شهری شیراز ضرورت دارد و باید یک بسته کاملا منطقی توسط مشاور طرح قطار شهری شیراز برای این موضوع ارایه شود.
استاندار فارس همچنین با تاکید  بر لزوم تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شرقی شهر صدرا و احیای بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی شهر شیراز گفت: مسئولان مربوطه باید تمام همت خود را در جذب اعتبارات لازم جهت بهره برداری سریع از این پروژه ها به کار گیرند.
مهندس تبادار به پیشرفت مناسب آزادراه شیراز-اصفهان اشاره و اظهار کرد: باید با استفاده از تمام ظرفیت ها تلاش کنیم اعتبارات لازم برای تکمیل این آزادراه جذب شود تا به لطف خدا بتوانیم تا پایان سال 97 این پروژه را به بهره برداری برسانیم.
وی حمل و نقل ریلی را یکی از زیرساخت های مهم توسعه استان برشمرد و تاکید کرد: احداث راه آهن گلگهر – شیراز ، اقلید – یزد و محورشیراز ـ دشت ارژن یکی از اولویت های مهم  استان است که سازمان برنامه و بودجه باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: همچنین آزادراه لامرد پارسیان از جمله طرح های مهم قابل واگذاری در طرح های عمرانی از مصادیق ماده 27 و تبصره19 قانون بودجه سال 97 است که باید توجه ویژه ای نسبت به تامین تسهیلات لازم برای اجرای آن صورت گیرد.