به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس در مراسم آغاز کلنگ زنی این پروژه عمرانی، گذرهای ارتباطی و راه های دسترسی مناسب و آسان را یکی از مهمترین مسایل در شهرها دانست و افزود: با آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از طریق اتصال به بزرگراه شیراز اصفهان، زمینه توسعه این شهر بیش از گذشته مهیا خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد راه دسترسی صدرا به بزرگراه شیراز-اصفهان به عنوان گذرگاه دوم، ابراز امیدواری کرد: موضوع احداث محور قره پیری و  اتصال ایستگاه راه آهن به صدرا به عنوان یکی از زیرساخت های مهم با همکاری وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسد.

نماینده عالی دولت در استان فارس، با ابراز خرسندی از  هماهنگی بسیار مناسبی که بین مسئولان شهر صدرا،  اعم از امام جمعه،  مدیرعامل سازمان عمران صدرا، شهردار،  اعضای شورای اسلامی و مردم این شهر وجود دارد، یادآور شد:  این هماهنگی و اتحاد بزرگترین سرمایه ای است که زمینه رونق و آبادانی و توسعه شهر صدرا را فراهم خواهد کرد.

مهندس تبادار با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های فروان شهر صدرا ، گفت: این شهر می تواند جایگاه مناسبی برای سرریز جمعیتی کلانشهر شیراز باشد.

وی با بیان اینکه شهر صدرا ظرفیت مناسبی برای ایجاد مراکز بزرگ و دارای اهمیت محسوب می شود، افزود: مرکز پیوند اعضا که با همت بزرگانی همچون دکتر ملک حسینی ایجاد شده و خدماتی فراتر از استان و کشور در سطح بین المللی ارایه خواهد داد،  پردیس دانشگاهی و دانشگاه صنعتی به عنوان ظرفیت های برجسته علمی و  ظرفیت های مناسب توسعه گردشگری، شهر صدرا را به شهری ویژه تبدیل خواهد کرد.

استاندار فارس همچنین بر تقویت زیرساخت های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و... در شهر صدرا تاکید کرد و گفت: مسئولان استان همانگونه که توسعه همه نقاط فارس را با نگاهی جامع در دستور کار قرار داده اند به توسعه زیرساخت های مختلف در شهر صدرا نیز توجه ویژه داشته باشند.

مهندس تبادار  همچنین به تلاش و اقدامات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: بدون تردید می توانیم تنگناهای پیش رو را با وفاق، همراهی ، وحدت و همدلی و در پرتو توکل به خداوند متعال پشت سر بگذاریم.