به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی آزاد راه شیراز-اصفهان با بیان اینکه پروژه های بزرگ راه سازی ، صنعتی و تولیدی در استان در دستور کار است، افزود: تکمیل پروژه های عمرانی مهم و تاثیرگذار استان فارس در بخش های مختلف در دستور کار دستگاه های متولی قرار دارد و برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

 

نماینده عالی دولت در استان فارس، پروژه آزادراه شیراز - اصفهان را یکی از پروژه های مهم استان عنوان کرد و یادآور شد: این پروژه در دو سه سال گذشته و در دولت تدبیر و امید رونق مضاعف گرفته و از ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی به حدود ۷۲ درصد رسیده است.

 

مهندس تبادار ادامه داد: بر اساس گزارش اعلام شده از سوی عوامل اجرایی این پروژه، امیدواری برای بهره برداری از این آزادراه تا پایان سال جاری یا ابتدای سال ۱۳۹۸ وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: گرچه عوامل اجرایی پروژه آزادراه شیراز -اصفهان چند درصدی از برنامه زمان بندی عقب هستند اما به نظر می‌ رسد مجال جبران کار وجود دارد و باید برای تکمیل پروژه گام های محکم تری برداشته شود.

 

استاندار فارس یکی از مهمترین مشکلات پروژه آزادراه شیراز-اصفهان را نقدینگی  دانست و اظهارامیدواری کرد این نقدینگی از طریق وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان شریک پروژه و وزارت راه و شهرسازی تامین شود.

 

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه اتمام مراحل احداث آزادراه شیراز - اصفهان با همکاری و همت جمعی همه عوامل و دست اندرکاران امکان پذیر است، گفت: عوامل اجرایی توانایی و آمادگی لازم را دارند تا ضمن مهیا کردن همه مسایل فنی از جمله مصالح، عقب ماندگی موجود را جبران کنند.

 

وی افزود: در جریان بازدید امروز از پروژه آزادراه شیراز-اصفهان مقرر شد برنامه ریزی جدیدی برای ادامه کار این پروژه صورت بگیرد و  روند پیشرفت پروژه به صورت هفتگی و ماهانه رصد شود.

 

وی تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه آزادراه شیراز-اصفهان هستند.

 

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: عملیات اجرایی آزادراه شیراز-اصفهان باید با همت همه دست اندرکاران تا پایان سال جاری یا ابتدای سال ۱۳۹۸ به پایان برسد که خوشبختانه اهتمام همه دستگاه های اجرایی استان به تسریع روند کار در بهره برداری از پروژه است.

 

مهندس تبادار همچنین به دیدار اخیر خود با وزیر راه و شهرسازی و بررسی موضوع آزادراه شیراز- اصفهان در این دیدار اشاره کرد و یادآور شد: دکتر آخوندی در این دیدار قول های مساعدی برای تامین اعتبارات آزاد راه داده است که امیدواریم این وعده محقق شود.

 

وی با بیان اینکه مسایل و مشکلات آزادراه شیراز-اصفهان باید مورد به مورد بررسی و حل شود، تاکید کرد: اگراهتمام عملیاتی در کنار اهتمام مدیریتی اجرا اعم از منابع مالی، برطرف کردن محدودیت ها،  معارض و سایر موارد باشد این پروژه هرچه سریعتر به سرانجام می رسد.

 

استاندار فارس در جریان این بازدید که سید حسین میرشفیع معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز حضور داشت از  ایزدخواست تا شیراز وضعیت عملیات اجرایی آزادراه شیراز و اصفهان را بررسی و بر ضرورت تسریع در روند اجرای این پروژه تاکید کرد.