به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان فارس افزود: دستگاه های مرتبط با حوزه صادرات، صنعت و تولید، باید به سهم خود در جهت رفع مشکلات این حوزه ها و تسهیل امور تلاش کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه حمل و نقل هوایی یکی از مسیرهای اصلی صادرات در استان فارس است، گفت: برای استانی چون فارس که دارای ظرفیت های بیشماری است و از نظر فرودگاهی، هاب بین المللی جنوب کشور محسوب می شود، نبود سردخانه ای مناسب جهت نگهداری محصولات صادراتی در فرودگاه بین المللی شیراز زیبنده نبوده و باید با برنامه ریزی صحیح نسبت به احداث سردخانه اقدام سریع صورت پذیرد.
مهندس تبادار  ادامه داد: بخش خصوصی یار و مددکار بخش دولتی بوده و هر دو بخش باید در کنار یکدیگر شرایط را برای توسعه صادرات و رونق اقتصادی فراهم کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین به دیدار خود با سفیر قطر در ایران اشاره کرد و گفت: کشور قطر آماده همکاری تجاری و اقتصادی با ایران به ویژه استان فارس است که باید از این ظرفیت به وجود آمده بخش دولتی و خصوصی استفاده حداکثری را داشته باشند.