به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار عصر یکشنبه در دیدار اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس با تجلیل از خیرین نیک اندیش استان افزود: خیرین ایثارگرانی به تمام معنا هستند و اساس و بنیان ایثارگری نیز بر پایه کرامت، سخاوت و بخشندگی بنا نهاده شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه ایجاد فرصت برای هم نوعان نشان از اوج رفتار اخلاقی دارد که با هیچ میزانی قابل سنجش نیست، گفت: گاهی برخی از اقدامات براساس منفعت طلبی انجام می شود اما کار خیرین برگرفته از ذهنیت درونی و اندیشه ای بوده و در راستای تکلیفی که خداوند برای هر بنده نوع دوست مشخص کرده انجام می شود. مهندس تبادار با بیان اینکه در آموزه های دینی  و در گفتار بزرگان و شاعران نیز بر نوع دوستی تاکید ویژه ای شده است، یادآور شد: نوع دوستی فراگیر بوده و گستره وسیعی دارد، خیرین مدرسه ساز افرادی هستند که در افزایش دانایی جامعه مشارکت داشته و در آموزش و آگاهی بخشی جامعه نقش آفرینی می کنند.

وی ادامه داد: در جامعه ای که دانایی و آگاهی کم رنگ باشد ظلم بیشتر نمود پیدا خواهد کرد چرا که افراد به حق و حقوق خود آگاهی ندارند. استاندار فارس با تجلیل از خیران نامی استان همچون نمازی و خلیلی، شمار خیرین استان را بیشمار دانست و گفت: باتوجه به جایگاه پرآوازه استان فارس قطع به یقین انتظار برای حضور خیرین در حوزه های مختلف در این استان بسیار وجود دارد و خیرین به خوبی به این امر مهم در  سراسر استان جامه عمل پوشانده اند.

مهندس تبادار خاطرنشان کرد: با همت و سخاوت خیرین مدرسه ساز 128 پروژه با 713 کلاس درس در دستور کار قرار گرفته تا با اتمام این پروژه ها لبخند امید بر لبان دانش آموزان نقش بندد.

وی ادامه داد: اگر راستی، صداقت و رحم کردن به دیگران در جامعه نهادینه شود خداوند نیز برکاتش را نازل خواهد کرد. علی اصغر احمدی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این دیدار گفت: تا کنون پروژه های زیادی توسط خیرین مدرسه ساز در استان ساخته شده که در بین آن ها هفت پروژه از یک خیر نیز دیده می شود.

سرافراز موصلی مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس نیز در دیدار بیان کرد: 128 پروژه خیرین در حال حاضر در حال ساخت است که 45 پروژه آن در مهرماه سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.