به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار درباره جزییات دیدار خود با وزیر راه و شهرسازی افزود: این دیدارها در ادامه دیدارهای دوره ای با وزیران برای انتقال مسایل و مطالبات مردم است.

وی ادامه داد: در دیدار با وزیر راه و شهرسازی پیرامون پروژه های کلانی که امکان بهره برداری آن ها در سال جاری وجود داشت گفت و گوهایی صورت گرفت که قول هایی برای تکمیل این پروژه ها داده شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: آزادراه اصفهان -شیراز، راه آهن اقلید-یزد و آغاز عملیات راه آهن شیراز -بوشهر و برخی جاده های استان از جمله مواردی بود که در نشست با وزیر راه و شهرسازی پیگیری شد.

مهندس تبادار افزود: نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه و ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در دست اجرا داریم که امیدواریم ۲۲۵ کیلومتر آزاد راه شیراز-اصفهان در پایان سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: در نشست با وزیر راه و شهرسازی بحث هایی در رابطه با سعدیه و حافظیه و گذر عرفان داشتیم که قرار بود کمک هایی این وزارتخانه انجام دهد و در این نشست توافق شد از فروش زمین ها تملک اطراف سعدیه و حافطیه را در دستور کار قرار دهند.

استاندار فارس پروژه قطعه اول بزرگراه لار-خنج را از دیگر مواردی دانست که در نشست با وزیر راه و شهرسازی بررسی شد و گفت: قطعه اول بزرگراه لار به خنج به طول 8.6 کیلومتر است و تونل شهید باقری به طول دو هزار و 650 متر در این قطعه واقع شده است که با افتتاح و به بهر برداری رسیدن این تونل یکی از گردنه های صعب العبور حذف شده و زمینه کاهش تصادفات در این منطقه را فراهم می کند.

مهندس تبادار افزود: پروژه مهر-دارالمیزان-گله دار یکی دیگر از پروژه هایی است که در نشست با دکتر آخوندی مورد بررسی قرار گرفت؛ این پروژه در حال حاضر به طول 65 کیلومتر به بهره برداری رسیده و در کیلومتر 19 آن دو پل بزرگ به طول دو دهانه 45 متری و دو دهانه 40.5 متری در حال اجرا است.

وی ادامه داد: جهت تکمیل و بهره برداری از این پل ها 10 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که برای تامین این اعتبار نیز رایزنی های لازم با وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

استاندار فارس یادآور شد: کمربندی شمال شرق شیراز، محور کوار به فیروزآباد، محور دشت ارژن به ابوالحیات از دیگر پروژه های عمرانی در حوزه راه سازی بود که تسریع در روند احداث آن ها و حل مشکلات مربوط به این پروژه ها در جلسه با وزیر راه و شهرسازی بررسی شد.

مهندس تبادار اظهارامیدواری کرد در این تنگنای مالی دولت تلاش ها برای جلوگیری از رکود پروژه های عمرانی در استان بکارگرفته شود.